Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Nine (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 49. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Blues Alive
Výběr největších mezinárodních hudebních hvězd 19. ročníku nejprestižnějšího bluesového festivalu u nás. Vystupují: O. Tylor, M. Zito, S. Fish, The Cyborgs, G. Schroeter & M. Breitfelder Trio (2014). Kamera P. Hoznauer. Režie M. Rek. Festival Blues Alive je nejvýznamnější hudební přehlídka svého druhu ve střední Evropě. Od 14. do 16. listopadu 2014 se v Šumperku opět sjel prestižní výběr mezinárodních interpretů tohoto žánru a my jsme byli s kamerami při tom. Zaznamenali jsme nakonec několik vystoupení nejatraktivnějších světových hudebních hvězd této akce, čili průřez toho nejlepšího z 19. ročníku s největší muzikantskou hvězdou daného ročníku, kterou byl bezesporu fenomenální americký bluesový multiinstrumentalista, jenž úspěšně hraje na kytaru, banjo, mandolínu, harmoniku, zpívá, a skládá také příležitostně písně pro film, Otis Taylor. Vychutnat si můžete i další jedinečná vystoupení špičkových amerických kytaristů Mika Zita a Samanthy Fish, nebo třeba italské skupiny The Cyborgs, která spojuje blues s garážovým rockem a navíc se stylizuje do podoby sci-fi postav. A za pozornost stojí rovněž mistrovská interpretace George Schroetera & Marc Breitfelder Tria – souboru, který patří v našem bezprostředním západním sousedství k nejvýše oceňovaným.
Vysílání: 06.12., 02.30 hod., ČT art

Linka (9/11)
Bill Frisell jako host uznávaného hudebníka Rudyho Linky. Druhá série hudební talk show přináší přátelský rozhovor nejen o muzice a společný jam na závěr (Premiéra). Druhá série úspěšné hudební talk show Linka opět přináší desítku českých i zahraničních hostů, kteří s moderátorem a uznávaným hudebníkem Rudym Linkou vedou přirozený a přátelský rozhovor nejen o muzice. Dovídáme se jejich názory a informace z uměleckého života z blízké perspektivy, která je velice ojedinělá. V druhé sérii vystoupí například Luboš Andršt, Jaroslav Hutka, Karel Šíp, Randy Brecker, Mike Stern, Tonya Graves, Bill Frisell a další. Chybět nebude ani oblíbená anketa Pivo nebo víno, kde všichni hosté odpovídají Rudymu na vybrané otázky. Na závěr si spolu oba hudebníci zahrají nějakou skladbu, při níž často spontánně improvizují. Sám Rudy Linka ke svému pořadu výstižně dodává: „O co se já v našem pořadu snažil, je ukázat bezprostřednost, přirozenost a radost, kterou hudba nejen rozdává, ale i vyžaduje, a že mezi žánry hudby není tak velký rozdíl, jak si mnozí myslí. Hudba je způsob komunikace, která je daleko přímější než komunikace slovní. Přesně jako linka.“
Vysílání: 07.12., 22.25 hod., ČT art
Opakování: 11.12., ČT art

The Royal Edinburgh Military Tattoo 2018
Letošní ročník tradiční velkolepé přehlídky vojenských hudeb z celého světa na nádvoří Edinburského hradu. Český komentář J. Vejvoda (Premiéra). Tradice velkolepé hudební přehlídky vojenských hudeb, marching bandů, pipe bandů a tanečních souborů známé pod názvem The Royal Edinburgh Military Tatoo pokračuje už od roku 1950. Efektní podívanou v podmanivých kulisách starodávného Edinburského hradu každoročně navštíví tisíce návštěvníků, kteří sledují uchvacující vystoupení vojenských hudebních, pochodových a tanečních těles z celého světa. Českou republiku letos reprezentovala Ústřední hudba armády České republiky a Vojenský umělecký soubor Ondráš.
Vysílání: 09.12., 20.20 hod., ČT art
 
| 26.11.2018 13:11:24 Redakce |             
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru