Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Ztracený svět Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Pop-rockové pódium - Václav Neckář Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Václav Neckář ČT Live - Václav Neckář a hosté
Koncert z pražské Lucerny, jímž připomínáme 70. narozeniny zpěvákova bratra Jana Neckáře (2009). Spoluúčinkují: P. Spálený, M. Kubišová, P. Janů a skupina Bacily. Kamera J. Matiášek. Režie P. Soukup. Na své cestě za slávou si Václav Neckář zapamatoval nejen své hity nebo filmové role, včetně té hlavní v Menzelových Ostře sledovaných vlacích. Nezapomněl ani na lidi, kteří mu pomáhali, nebo s nimiž mu prostě bylo dobře. Mezi ty nejbližší patří zpěvákův bratr Jan Neckář, který se narodil 11. února 1949 v Ústí nad Labem.

Mnohým dalším, kteří v tomto programu z pražské Lucerny také účinkují, se v době natáčení pořadu v roce 2009 nakupily kulatiny i půlkulatiny. A tak si je Václav Neckář pozval buď na pódium, nebo do hlediště, aby s nimi poodhrnul oponu času v české populární hudbě. Tím dalším byl Petr Spálený narozený v březnu 1944. Oba zpěváci mají leccos společného: hráčsky i skladatelsky talentované bratry a díky jim zase výborné kapely.
Václav Neckář nikdy nebyl žádný gladiátor a Petr Spálený je spíš obyčejný muž. Mladší Václavův bratr Jan se toho kdysi na vojenské hudební škole v Roudnici naučil dost, aby se skupinou Bacily dokázal, že rockový doprovod patří ke všestrannému zpěvákovi přinejmenším tak jako zvuk velkých orchestrů. A že když na to přijde, Jan dokáže Václava doprovázet na koncertních turné i sám. Nebýt textaře, skladatele, baskytaristy, anglisty i příležitostného zpěváka Zdeňka Rytíře, vypadala by přinejmenším jinak i kariéra Neckářova, Kubišové, Zichova, Tučného, Bobkova nebo Petra Spáleného.
Vysílání: 15.2., 20.20 hod., ČT art
Opakování: 16.2., ČT art
 
| 4.2.2019 12:02:11 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru