Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Žebrácká opera (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
My dva a čas Yvetty Simonové a Milana Chladila Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
My dva a čas My dva a čas
Písničkový pořad Yvetty Simonové a Milana Chladila, od jehož úmrtí uplynulo minulý týden 35 let (1971). Scénář Z. Borovec. Kamera J. Novotný. Režie J. Nesvadba. Český zpěvák Milan Chladil (1931–1984), od jehož úmrtí uplynulo v pátek 28. června 35 let, se narodil v Brně. Na přání otce, který byl krejčí, se vyučil stejnému řemeslu a pak vystudoval obchodní školu. Na počátku padesátých let minulého století zpíval v rodném městě s orchestrem Erika Knirsche. Zpěv začal studovat na konzervatoři, pak chodil na soukromé hodiny u Konstantina Karenina.

Později vystupoval s orchestrem Zdeňka Bartáka, kde se setkal se zpěvačkou Yvettou Simonovou, odkud přešel do Orchestru Karla Vlacha, kde působil jako hlavní sólista, spolu se zmíněnou kolegyní. S ní nazpíval řadu duet. Mezi nejznámější patří O nás dvou, My dva a čas, Sladké hlouposti, Až na severní pól nebo Sentimentální. Milan Chladil zemřel v roce 1984 cestou z vystoupení v Kašperských Horách.
K úspěšným písničkovým pořadům minulých let patřil nesporně ten, který pod názvem My dva a čas natočil v roce 1971 režisér Jiří Nesvadba s Yvettou Simonovou a Milanem Chladilem. Zavzpomínejme na písničky těchto oblíbených umělců, kteří vždy přinášeli za doprovodu orchestru Karla Vlacha dobrou náladu a pohodu.
Vysílání: 07.7., 20.55 hod., ČT art
 
| 24.6.2019 13:06:41 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru