Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Žebrácká opera Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Vladimír Mišík & Etc... Na Chmelnici Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Vladimír Mišík V. Mišík & Etc... Na Chmelnici
20 deka duše, Doteky, Sladké je žít a další velké hity zpěváka a jeho skupiny, jak je zachytila televizní kamera na koncertě v oblíbeném žižkovském klubu v roce 1992. Členem kapely byl baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, který nedávno oslavil 75. narozeniny. Kamera J. Hruša. Režie Z. Tyc. Začátkem devadesátých let připravila tvůrčí skupina Č. Kopeckého sérii přímých přenosů koncertů převážně rockových skupin v tradičním domovském prostředí klubu Na Chmelnici v Praze na Žižkově. V roce 1992 tak televize zachytila zpěváka Vladimíra Mišíka a jeho skupinu Etc... v jejich významném období. Skupina hrála v obsazení – kytary Pavel Skála a Stanislav Kubeš, bicí Tomáš Krček, cello Jaroslav Olin Nejezchleba a basová kytara Vladimír Guma Kulhánek, který právě v těchto dnech slaví 75. narozeniny.

Basista V. Kulhánek zvaný Guma je významnou součástí české rockové scény, působil ve skupinách Flamengo, Bohemia, ve skupině Jany Kratochvílové i Blues Bandu, s Etc... vystupoval od roku 1985, po jejím opuštění zakotvil u Krausberry a hrál v mnoha dalších formacích, příležitostně si zahraje s Etc... i dnes.
Na koncertě zazní písně, které dodnes z repertoáru skupiny nezmizely – 20 deka duše z pera zpěváka J. Veselého na text J. Dědečka, Doteky – hudba P. Skoumal, text J. Dědeček, autorská píseň V. Mišíka na text básníka P. Šruta Co ti dám, zpěvákova autorská Koukni na tu fotku a řada dalších.
Vysílání: 13.9., 23.00 hod., ČT art
Opakování: 18.9., ČT art
 
| 2.9.2019 17:09:16 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru