Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Protokol (NdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 42. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Rudy LinkaBlues ze Staré Pekárny
Hostem pořadu byl Jan Spálený a ASPM (2003). Režie V. Fatka. Hráčské i tvůrčí zaujetí Jana Spáleného už několik desítek let skýtá garanci mimořádného posluchačského zážitku – zvláště pak ve spojení se stabilní sestavou vynikajících instrumentalistů, kteří seskupení ASPM tvoří. Bez nadsázky se dá říci, že hudba ASPM se dotýká bluesového a jazzového nebe. Zvuk ASPM je precizním obrazem doplňujících se barev: zvolání trubky či křídlovky střídá bravurní odpověď vibrafonu, společně běží bicí s tubou, vše je ukázněné a zároveň expresivní, bluesové, ale ne depresivní, jazzové, ale zároveň vysoce melodické. A svorníkem toho všeho zůstává písňová forma, nápadité texty a Spáleného hlas, pohybující se v krajině něhy, vzrušení, chrapotu, výkřiků i ticha.
Vysílání: 16.10., 23.30 hod., ČT artLinka (2/10)
Lenka Dusilová jako host uznávaného jazzového kytaristy Rudyho Linky. Třetí série hudební talk show opět přináší přátelský rozhovor nejen o muzice a společný jam na závěr. Režie R. Linka (Premiéra). Třetí série úspěšné hudební talk show Linka opět přináší desítku českých i zahraničních hostů, kteří s moderátorem a uznávaným jazzovým kytaristou Rudym Linkou vedou přirozený a přátelský rozhovor nejen o muzice. Dovídáme se jejich názory a informace z uměleckého života z netradičně blízké perspektivy. V nové sérii tentokrát vystoupí pestrá řada významných hudebních osobností, jako jsou například Michal Prokop, Jiří Suchý, Lenka Dusilová, Jiří Macháček, Michal Pavlíček, Terezie Kovalová, Petr Janda, Jiří Stivín a další. Chybět nebude ani oblíbená anketa Pivo nebo víno, kde všichni hosté odpovídají Rudymu na vybrané otázky. Na závěr si spolu oba hudebníci zahrají nějakou skladbu, při níž často spontánně improvizují. Sám Rudy Linka ke svému pořadu výstižně dodává: „O co se já v našem pořadu snažil, je ukázat bezprostřednost, přirozenost a radost, kterou hudba nejen rozdává, ale i vyžaduje, a že mezi žánry hudby není tak velký rozdíl, jak si mnozí myslí. Hudba je způsob komunikace, která je daleko přímější než komunikace slovní. Přesně jako linka.“
Vysílání: 18.10., 21.20 hod., ČT art
Opakování: 19.10., ČT art., 22.10., ČT art

Rolling Stone: Fenomenální časopis (2/6)
Kronika legendárního magazínu americké popkultury. Americký dokumentární cyklus (Premiéra). Příběh legendárního časopisu Rolling Stone je zároveň obrazem posledních 50 let. Šestidílný cyklus nesleduje jen podíl časopisu na utváření rockové hudby, ale celé kulturní i politické scény. Cenami ověnčení režiséři Alex Gibney a Blair Foster získali mnoho dosud nepublikovaných rozhovorů a nahrávek. Ve druhé epizodě poznáme, že časopis se stává fenoménem, který se nevěnuje jen hudbě. Slavný novinář Hunter S. Thompson společně s fotografkou Annie Leibovitzovou pro Rolling Stone totiž nezaměnitelným způsobem zachytili bouřlivé prezidentské volby v roce 1972. Ale hlavní byla přeci jen muzika. Uvidíme, jak se vyvíjel vztah magazínu s kapelou Led Zeppelin, ale také, jak hudební kritik časopisu Jon Landau pomohl nastartovat kariéru Bruce Springsteena.
Vysílání: 18.10., 21.50 hod., ČT art
Opakování: 23.10., ČT art
 
| 7.10.2019 13:10:57 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru