Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Live – Greenhorns Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
GreenhornsČT Live – Greenhorns
Koncert z Divadla U hasičů populární country skupiny, k jejímž zakladatelům patří letošní osmdesátník Marko Čermák (2005). Režie R. Vodrážka. Kapelou Greenhorns prošla za půlstoletí existence řada muzikantů a zpěváků a vzniklo tolik písní, že mnohé z nich už se staly u táboráků téměř "lidovkami". Hlavní zásluhu na tom všem má hlavní tahoun skupiny Jan Vyčítal, textař, skladatel, kytarista, karikaturista a kdoví co ještě. Koncertem, jehož záznam pořídila Česká televize v roce 2005, oslavila skupina Greenhorns v Divadle U hasičů své čtyřicátiny.

Její začátky se tradují už v roce 1965 v beatovém klubu Olympic. Zakládající členové - Honza Vyčítal, Pepa Šimek a Marko Čermák. Po absolutním krachu před ortodoxním beatovým publikem se Greenhorni sice zařekli, že na prknech znamenajících svět už nikdy nevystoupí, avšak pozvání na soutěž trampských skupin v Radiopaláci nakonec neodolali. Protože dost výrazně uspěli, obsadil je redaktor Jaroslav Jakoubek v prosinci do "Defilé Mikrofóra", kde si poprvé v přímém přenosu zahráli pět písniček.
V následujícím roce 1966 Greenhorni začínají pravidelně týdně koncertovat ve vlastním "Camp Clubu". Zvou si jako hosty trampské skupiny a během večera se promítají i grotesky a krátké filmy. "Camp Club" různě kočuje (restaurace v Riegrových sadech, Karlínská beseda, až nakonec zakotví na dlouhý čas v Praze 4 "Na Jezerce"). Mimo tuto "domovskou" scénu účinkuje kapela taky v "Luxoru" na Václavském náměstí a objíždí republiku s estrádou T. Hořínka "Šest strun v údolí" a se svým vlastním pořadem "Mou židlí je sedlo". Poprvé vystupují Greenhorns v Čs. televizi v pořadu "Hvězdy zatím bez nebe" a poprvé prorážejí "železnou oponu" do západního Německa, kde hrají ve studentských klubech. Veškeré diety proměňují za desky s americkou hudbou (u nás v té době zcela nesehnatelnou) a textil Leviho Strausse.
Vysílání: 16.2., 22.55 hod., ČT art
Opakování: 21.2., ČT art
 
| 3.2.2020 14:02:41 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru