Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 12. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Harry Styles Live in Manchester (Zdroj: BBC)Harry Styles Live in Manchester
Populární britský zpěvák a skladatel živě se svou kapelou (Premiéra). Britský zpěvák Harry Styles na sebe poprvé upozornil v roce 2010 v talentové show X Factor. Od té doby zaznamenal řadu úspěchů. V roce 2017 vydal eponymní debutové album, stal se držitelem prestižní Brit Award a herecky debutoval ve filmu Dunkerk Chritophera Nolana. Koncertní záznam BBC přináší živé provedení skladeb ze Stylesova sólového alba i cover verze klasických hitů.
Vysílání: 20.3., 20.20 hod., ČT art
Opakování: 21.3., ČT art

Brian Johnson: Rock na cestě (5/6)
Zpěvák australské kapely AC/DC osobitým způsobem zpovídá své kolegy z rockové branže. Životem zkoušenou kapelu Def Leppard mu pomůže přiblížit její frontman Joe Elliott. Britský dokumentární cyklus. Zpěvák AC/DC Brian Johnson vyráží do Dublinu, současného domova Joe Elliotta, frontmana skupiny Def Leppard. Joe zavede Briana do svého oblíbeného pubu. Def Leppard se proslavili coby součást "Nové vlny britského heavy metalu" na přelomu 70. a 80. let. Skupina tehdy na vlastní náklady vydala singl a poměrně rychle prorazila v Americe za přispění tehdy nové hudební stanice MTV. Navzdory tragédiím a ranám osudu se Def Leppard podařilo v 80. letech složit řadu obřích hitů. V roce 1987 poprvé vystoupili na kulatém pódiu během turné "Hysteria". Jde o poutavý a dojímavý příběh skupiny, jež se navzdory všem těžkostem a nástrahám udržela pohromadě.
Vysílání: 20.3., 21.25 hod., ČT art
Opakování: 24.3., ČT art., 25.3., ČT art

Olympic – procházka historií (5/10) - Retro 5 – roky 1978–1980
Unikátní seriál koncertních provedení všech alb oblíbené skupiny, tentokráte Olympic Marathon. Režie J. Voborný. V letech 2011 až 2012 uspořádala skupina Olympic sérii deseti koncertů, na kterých si připomněla klíčová alba ze své dlouholeté existence. Počátky se datují v roce 1968 prvním a hned velmi úspěšným albem Želva. Pak následují další – Pták Rosomák, Prázdniny na Zemi, Laboratoř... až po 17. album Sopka. Kapela koncerty odehrála v tehdejší sestavě Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Milan Peroutka a na několika koncertech se objevili i hosté Pavel Chrastina, Ladislav Klein, Jiří Korn a další. Vznikl tak unikátní projekt, který připomněl některé i méně hrané skladby, ale vždy zazněly i obecně známé hity z toho kterého období.
Vysílání: 20.3., 22.35 hod., ČT art

Top of the Pops: Skvělí zpěváci (5/12)
Exkluzivní vystoupení mužských interpretů s úžasnými hity. Britský hudební cyklus (Premiéra). Nestárnoucí hity jako „Please forgive me“, „Livin´ La Vida Loca“ nebo „Crazy“ v podání úžasných zpěváků jsou společným jmenovatelem dalšího výběru vystoupení z pořadu Top of the Pops. Své hity tak zazpívají hvězdy jako Bryan Adams, Ricky Martin, Seal, Stevie Wonder nebo David Bowie. Rozhodně také nesmí chybět osobnosti typu Michaela Jacksona, Paula McCartneyho a Micka Jaggera.
Vysílání: 20.3., 23.35 hod., ČT art
Opakování: 21.3., ČT art
 
| 9.3.2020 12:03:34 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru