Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Liam Gallagher před nadšeným publikem Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Liam GallagherLiam Gallagher
Jedinečný koncert někdejšího frontmana skupiny Oasis před nadšeným publikem v newyorském hotelu McKittrick. Bývalý frontman skupiny Oasis Liam Gallagher uvádí v živém koncertním provedení výběr z největších hitů kapely, mezi kterými zazní například písně Wonderwall, Wall of Glass, Morning Glory, Rock N Roll Star, Slide Away, You Better Run nebo Greedy Soul.
Před nadšeným publikem v newyorském hotelu McKittrick zahrál Gallagher také několik skladeb ze svého kritikou oceňovaného sólového debutového alba As You Were. Liam Gallagher je také hostem pražského festivalu Metronome, kde spolu s doprovodnou kapelou vystoupí v pátek 21. června 2019.

Liam Gallagher pochází z jednoho z "nejhudebnějších" anglických měst Manchesteru, kde v roce 1991 spoluzaložil skupinu Oasis, již vedl společně s bratrem, kytaristou Noelem. Oasis se stali absolutní senzací 90. let, jednou z nejúspěšnějších britských kapel všech dob a leadery stylu zvaného britpop. Jejich druhé a nejznámější album (What's the Story) Morning Glory? vydané v roce 1995 bylo roku 2010 vyhlášeno nejlepším britským albem čtvrtstoletí.
Po rozpadu Oasis v roce 2009 Liam Gallagher založil skupinu Beady Eye, kterou tvořili členové Oasis bez Noela Gallaghera. Kapela vydala dvě řadové desky, na kterých se otevřeně přiklonila k tradici britského psychedelického rocku éry Beatles, kteří byli odjakživa hlavním inspiračním zdrojem bratří Gallagherů. Beady Eye fungovali do roku 2014. O tři roky později přišel Liam Gallagher s debutovým sólovým albem As You Were, které sklidilo ve světě velmi příznivý ohlas.
Vysílání: 25.3., 23.45 hod., ČT art
 
| 16.3.2020 10:03:03 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru