Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Hudební rozhledy Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 26. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Anna K. (Uchem jehly)Zpěváci na kraji nemocnice
Populární zpěvák Jiří Korn paroduje společně s Helenou Vondráčkovou, Evou Pilarovou a Marií Rottrovou legendární český seriál Jaroslava Dietla, od jehož úmrtí zanedlouho uplyne 35 let (1982). Dále hrají a zpívají: P. Filipovská, P. Černocká, M. Drobný, L. Štaidl, M. Chladil, K. Černoch a další. Scénář J. Dietl. Kamera J. Lebeda. Režie J. Vašta. Hudební komedie inspirovaná legendárním seriálem Nemocnice na kraji města, v níž vystupují populární zpěváci. Zábavnou formou se převtělují do oblíbených seriálových postav. Nechybí humor a nadsázka. Pořad uvádíme jako vzpomínku na Jaroslava Dietla, který nás opustil před 35 lety.
Vysílání: 25.6., 14.45 hod., ČT1

Babylon
Fernando Saunders, elitní světový basista. Především ale rodák z Detroitu, kterého osobnost Václava Havla přivedla k nám. Připravili: M. Růžičková, L. Carbolová, P. Kožušník a G. Pavlovská (Premiéra). Fernando Saunders patří k elitním světovým basistům. Vyrůstal v Detroitu, kde sbíral první hudební zkušenosti. Záhy se přesunul do New Yorku a od roku 2009 ho můžeme vídat v Ostravě. Zpočátku střídal pobyt mezi státy a Ostravou. Když mu ale před dvěma lety umřela ve státech maminka, přestal mít důvod jezdívat tak často domů a jako místo k dalšímu životu si vybral právě Ostravu. A důvod proč si vybral Českou republiku? Tím byla osobnost Václava Havla. Díky němu chtěl poznat zemi, kam poprvé přijel s Lou Reedem v roce 1993 právě na pozvání tehdejšího prezidenta, kterého nám záviděl celý svět. Fernando se se svou baskytarou prosadil u takových umělců, jako jsou Lou Reed, Marianne Faithfull nebo John McLaughlin.
Vysílání: 27.6., 12.15 hod., ČT2
Opakování: 29.6., ČT2., 01.7., ČT2

Uchem jehly
Setkání Zbigniewa Czendlika se zpěvačkou Annou K. (2018). Režie L. Cmíral. Pozvání do dnešního dílu pořadu Uchem jehly přijala Luciana Krecarová. V rodném Vrchlabí závodně lyžovala, ale poté, co se s rodinou přestěhovala do Prahy, začala hrát v divadle Semafor. Později se ale věnovala především hudbě a stala se několikanásobnou držitelkou hudební ceny Anděl – to už ale vystupuje pod jménem Anna K. Jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček také opakovaně bojovala s rakovinou. A nejen o jejích životních radostech i smutcích si s ní bude povídat Zbigniew Czendlik.
Vysílání: 28.6., 13.05 hod., ČT2
Opakování: 29.6., ČT2

Legendy folku a country 5/13
Přehled country 1976–1988. Rozhovory, unikátní archivní ukázky i ze soukromých sbírek, nejznámější písničky a vzpomínání známých osobností F&C hudby v bývalém Československu v televizním dokumentárním cyklu (2001). Připravil J. Vondrák. Televizní cyklus Legendy folku a country divákům přibližuje největší osobnosti, tvůrčí, stylové a myšlenkové tendence, které měly svůj vliv na vývoj těchto hudebních stylů. Pátý díl je věnován bluegrassu, tedy stylu spadajícímu do country a western stylu. Bluegrass je charakteristický především užitými hudebními nástroji, jakými je pětistrunné banjo, kytara, housle, mandolína nebo kontrabas, a také typickým způsobem zpěvu. Tento styl je v České republice stále živý a má širokou základnu příznivců. Dokument Jiřího Vondráčka připomíná nejznámější bluegrassové umělce a skupiny, kteří se k bluegrassu vztahovali a vztahují. Uslyšíme písně skupin Plavci, Taxmeni, Brontosauři nebo Zelenáči, ze sólových umělců pak Wabiho Daňka, Věru Martinovou nebo Michala Tučného a Annie Rattlesnake. Jejich tvorba je do kontextu uvedena nejen výpověďmi samotných tvůrců, jejich kolegů nebo muzikologů, ale také pomocí jedinečných archivních záznamů, klipů a ukázek.
Vysílání: 26.6., 20.00 hod., ČT art
 
| 18.6.2020 10:06:45 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru