Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Hudební rozhledy Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 1. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Sounds Like Friday NightSounds Like Friday Night (1/6)
Jedinečná hudební show BBC Sounds Like Friday Night představuje hvězdy současné popmusic nejen na scéně, ale i v zákulisí. Moderátoři Greg James a Dotty tentokrát uvítají například Jasona Derula nebo Dave Grohla.
Vysílání: 07.1., 23.30 hod., ČT art

Sounds Like Friday Night (2/6)
Skvělá hudební show BBC s největšími hvězdami současné popmusic. Moderují Greg James a Dotty. Jedinečná hudební show BBC Sounds Like Friday Night představuje hvězdy současné popmusic nejen na scéně, ale i v zákulisí. Moderátoři Greg James a Dotty tentokrát uvítají například Liama Paynea nebo Dizzee Rascala.
Vysílání: 07.1., hod., ČT art

Linka
Matěj Ruppert jako host špičkového jazzového kytaristy Rudyho Linky (2017). Jedinečná setkání plná rozhovorů o životních příbězích, názorech i zkušenostech a společný jam na závěr. Rovněž jako hostitel se ve svém pořadu představuje jazzový kytarista Rudy Linka, který na své malebné šumavské chalupě postupně přivítá řadu jedinečných hostů. Tentokrát hudebník a moderátor přivítá zpěváka Matěje Rupperta, jenž je znám především jako frontman kapely Monkey Business. Funky, groove, riff... Právě v těchto formulkách si oba protagonisté povídají o hudbě, která jim oběma učarovala.
Vysílání: 08.1., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 12.1., ČT art

Mimořádný vlak Ladislava Vodičky
Malý country recitál zpěváka a textaře Ladislava Vodičky, přezdívaného „český Johnny Cash“, od jehož narození dnes uplynulo 90 let (1975). Kamera J. Lebeda. Scénář a režie E. Sedlář. Recitál country zpěváka obsahuje písně ze stejnojmenné gramofonové desky vydavatelství Panton nazvané Mimořádný vlak Ladislava Vodičky. Z jeho hudební tvorby uslyšíte skladby Louka plná koní, Rybář a Líně jako šnek, jeho skladatelský kolega Sláva (Miroslav) Kunst pak složil Krásný kout, Sto písní, Zlatokopecká ze Žatecka a Lány sluncem rozpálené.
Český country zpěvák, skladatel a textař Ladislav Vodička (1931–1999) se narodil 10. ledna v Praze. Vystupoval například s Country Beatem Jiřího Brabce a poté se skupinou Vodomilové nazpíval několik hitů.
Vystudoval strojní fakultu ČVUT. Zpívat začal v roce 1961 s amatérskou skupinou Tempest. V roce 1966 mu Jiří Brabec nabídl angažmá ve své skupině Country Beat a v témže roce společně s ním přešel do divadla Semafor. V roce 1970 prodělal Vodička mozkovou příhodu a po operaci se rozešel s Jiřím Brabcem pro umělecké neshody. Poté přijal angažmá od skupiny Vodomilové, která vznikla ze skupiny Truckers/Rodeo. Díky specifickému hlasu a orientaci na žánr country se Ladislavu Vodičkovi přezdívalo český "Johnny Cash".
Vysílání: 10.1., 21.40 hod., ČT art

Televizní písničky a songy Michala Bukoviče
Z pořadu "Kam zmizel ten starý song" (2004). Michal Bukovič (1943–2008) byl český textař, jehož písně zpíval především Karel Zich, ale také Karel Gott, Michal Tučný nebo Rangers – Plavci. Věnoval se též překladům písňových textů z češtiny do angličtiny. Z jeho tvorby v oblíbeném pořadu Televizní písničky a songy mj. uslyšíte Paráda, Malý dům nad skálou, Znám místem časem zavátá, Měla na očích brýle, Žárlím na tvůj stín, Můj sok a Řidič tvrdý chleba má.
Vysílání: 10.1., 22.05 hod., ČT art
 
| 28.12.2020 13:12:05 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru