Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Písničky a songy Michala Pavlíčka Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Michal PavlíčekTelevizní písničky a songy Michala Pavlíčka
Písňová tvorba z pořadu "Kam zmizel ten starý song" českého hudebního skladatele, kytaristy, textaře a zpěváka, který oslavil své 65. narozeniny. Český hudební skladatel, kytarista, zpěvák, textař a producent Michal Pavlíček se narodil 14. února 1956 v Praze. Je znám jako autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad. Je považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů a je držitelem řady vítězství a ocenění v odborných anketách. Jeho kytarová virtuozita a skladatelská invence vnesly do totalitní československé hudební scény nejen srozumitelný rejstřík stylového vyjádření rockového undergroundu, ale také preciznost instrumentace a osobitost interpretace. V tomto směru bylo nejvýznamnějším jeho působení v legendárním Pražském výběru, který kromě muzikantské originality přinášel texty odrážející nálady a pnutí v neoficiální a neloajální kultuře.

Pavlíček je výraznou osobností a spolutvůrcem Pražského výběru. Je zakladatelem a autorem hudby skupin Stromboli, Big Heads. Od počátku devadesátých let působí ve formaci BSP (Balage–Střihavka–Pavlíček), pro kterou napsal svoji nejznámější skladbu Země vzdálená.
Jako autor a interpret se podílel na albech předních českých interpretů, jako jsou Bára Basiková, Zuzana Michnová, Monika Načeva, Jana Koubková, Kamil Střihavka, Daniel Hůlka, Richard Müller a další.
Vysílání: 21.2., 21.50 hod., ČT art
 
| 8.2.2021 15:02:54 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru