Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Tři velké koncerty Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Karel Gott a Eva Pilarová (Už dávno nejsem dítě)Už dávno nejsem dítě
Galakoncert z Hudebního divadla v Karlíně k životnímu jubileu Evy Pilarové (1999). Hosté pořadu: K. Gott, W. Matuška, J. Suchý, M. Šimek, Y. Přenosilová, L. Machálková, P. Janů, P. Lesák, J. Svěcený, Š. Margita, V. Kříž, J. Ježek, P. Sedláček, F. Havlík, orchestr V. Fialy, Golem J. Václavíka a další. Kamera J. Lebeda. Scénář a režie F. Polák. Galavečer k životnímu jubileu Evy Pilarové natočila Česká televize v Hudebním divadle v Karlíně. Večer s nádhernou atmosférou, prozářenou světlem reflektorů a nadšením českých celebrit, uvádí moderátor Petr Lesák. Eva Pilarová byla česká zpěvačka a herečka, která se stala trojnásobnou vítězkou čtenářské ankety Zlatý slavík. Dne 28. října 2009 u příležitosti jejích sedmdesátin byla Evě Pilarové udělena Medaile Za zásluhy. Eva Pilarová zpívala už od dětství, a to i vážnou hudbu. V roce 1960 nastoupila do pražského divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Zde se záhy prosadila jako výborná zpěvačka, která je obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem v rozsahu tří oktáv.
Vysílání: 06.8., 14.45 hod., ČT3

Díky, Marie!
Marie Rottrová slaví se svými hosty životní jubileum na narozeninovém galakoncertu v Ostravě a v rozhovoru s Jaromírem Nohavicou rekapituluje svou pěveckou kariéru (2012). Dále vystupují: J. Wykrent, R. Pastrňák a Buty, P. Spálený, Neřež, E. Farna, H. Zagorová, P. Nárožný, J. Bartoška a další. Režie R. Motyčka. Marie Rottrová oslavila na konci roku 2011 své 70. narozeniny sérií vyprodaných koncertů po České a Slovenské republice, kterou se zároveň rozloučila s aktivní kariérou. Její ostravský koncert zaznamenala Česká televize a jako poctu výjimečné zpěvačce jej pod názvem Ahoj, Marie! uvedla o Vánocích. Nabízíme druhou část koncertu, ve které zaznějí další velké hity nejen Marie Rottrové s kapelou Flamingo, ale také jejích hostů – J. Nohavici, J. Wykrenta, P. Spáleného, skupin Buty a Neřež a dalších. Ostravská rodačka také vzpomíná na hudební dráhu od soulových začátků v šedesátých letech až po její úspěšná televizní Divadélka pod věží.
Vysílání: 08.8., 10.55 hod., ČT3

Věra Martinová
Koncert z Vinohradského divadla v Praze u příležitosti životního jubilea zpěvačky (2020). Spoluúčinkují skupina P. R. S. T. a J. Marshall. Kamera J. Lebeda. Režie R. Vodrážka. Pověst nejpopulárnější české countryové zpěvačky nezískala Věra Martinová rychle ani snadno. Narodila se 2. února 1960 v Opočně. Brněnskou konzervatoř absolvovala coby kytaristka. A třebaže už během studií zpívala s orchestrem Gustava Broma, i do skupiny Schovanky pak nastoupila ještě jako kytaristka. Tam už se díky svému přirozenému a zvučnému altu konečně prosadila a po čtyřech letech se v roce 1986 vydala na samostatnou sólovou dráhu. Vyhnula se kopírování zahraničních countryových zpěvaček a opřela se o původní český repertoár, na kterém se podílí i jako autorka. Dodnes nazpívala třináct alb. Křest toho nejnovějšího, Křídel se nezříkám, spojila v Divadle na Vinohradech s koncertem ke svým padesátinám. Vedle skupiny P.R.S.T. doprovázel zpěvačku i Jamie Marshall, rockově orientovaný anglický kytarista a skladatel, který žije v Praze.
Vysílání: 06.8., 20.15 hod., ČT art
 
| 26.7.2021 14:07:57 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru