Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 41. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Sólo pro... Glena Hansarda Sólo pro... Glena Hansarda 2
Záznam koncertu strhujícího irského písničkáře (2005). Režie V. Fatka. V lednu roku 2005 byli diváci ČT svědky mimořádného vystoupení irského písničkáře Glena Hansarda a Markéty Irglové. S napůl prodřenou akustickou kytarou předvedl Hansard strhující smršť písní – hudba se přelévala od tichých lyrických pasáží k dravým refrénům na pomezí folku, punku a tvrdého rocku. Publikum v České republice má vlastně obrovské štěstí, že si tato hvězda světové populární hudby oblíbila naši zemi. Díky tomu se můžeme s Markétou, Glenem samotným či jeho skupinou The Frames setkávat na našich pódiích i dnes, kdy je zisk prestižní sošky Oskara katapultoval mezi hvězdy světového popu. Přes obrovskou popularitu je Glen Hansard stále tím skromným, hledajícím, všímavým autorem, který kdysi začínal na ulicích Dublinu. ČT Brno se již v roce 2005 na četné žádosti diváků vrátila k nepoužitému natočenému materiálu a vznikl tak druhý díl, v němž se opět Glen Hansard představuje jako charismatický písničkář a přemýšlivý člověk a Markéta Irglová jako citlivá zpěvačka a doprovodná klavíristka.
Vysílání: 14.10., 23.35 hod., ČT art

Linka (1/10)
Marie Rottrová jako další host uznávaného jazzového kytaristy Rudyho Linky. Již pátá série úspěšné hudební talk show opět zprostředkovává nevšední setkání nejen nad muzikou a společný jam na závěr. Režie R. Linka (Premiéra). Již pátá série úspěšné hudební talk show Linka opět přináší desítku hostů, kteří s moderátorem a uznávaným jazzovým kytaristou Rudym Linkou debatují nejen o muzice. Chybět nebude ani oblíbená anketa Pivo nebo víno, kde hosté odpovídají na osobní otázky o životě. „Hudba nejen rozdává, ale i vyžaduje, a mezi žánry není tak velký rozdíl, jak si mnozí myslí. Hudba je způsob komunikace, která je daleko přímější než komunikace slovní. Přesně jako linka,“ říká autor pořadu a český jazzový fenomén Rudy Linka.
Vysílání: 15.10., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 16.10., ČT art

Johnny Cash: For Kenya
Benefiční koncert legendy country & western music pro výstavbu nemocnice v Keni (1991). Britský dokument.Devětapadesátiletý Johnny Cash (1932–2003) zpívá své největší hity Ring Of Fire, Folsom Prison Blues, Five Feet High and Rising, Jackson, Will The Circle Be Unbroken, If I Were A Carpenter, Keep On The Sunny Side, Lonesome Valley, Man In White, Get Rhythm, Beautiful Life... V programu vystoupí i Cashova žena June Carter Cash (1929–2003) a část rodiny Carterových.
Vysílání: 15.10., 20.40 hod., ČT art
Opakování: 16.10., ČT art

Slavná alba: Tom Petty – Damn The Torpedoes
Nadčasový počin amerického rockera, který ho vynesl do první ligy a ovlivnil americkou hudbu. Britský hudební dokument (Premiéra). Třetí album Toma Pettyho a skupiny Heartbreakers z roku 1979 je považováno za rockovou klasiku. Podle kritiků je ukázkou hudební a skladatelské virtuozity skvělého frontmana a jeho úžasné doprovodné kapely. Nese v sobě směs amerického rock'n'rollu a toho nejlepšího z britské invaze. Album částečně ovlivnilo, že bylo nahráno téměř v utajení v době, kdy kapela bojovala o tvůrčí nezávislost uprostřed právních sporů se svou nahrávací společností. Vznik a nahrávání tohoto alba přiblíží nejen Tom Petty a další muzikanti, ale také archivní materiály a akustická vystoupení.
Vysílání: 15.10., 21.45 hod., ČT art
Opakování: 19.10., ČT art

Top of the Pops (5/12) - Skvělí zpěváci
Exkluzivní vystoupení mužských interpretů s úžasnými hity. Britský hudební cyklus. Nestárnoucí hity jako „Please forgive me“, „Livin´ La Vida Loca“ nebo „Crazy“ v podání úžasných zpěváků jsou společným jmenovatelem dalšího výběru vystoupení z pořadu Top of the Pops. Své hity tak zazpívají hvězdy jako Bryan Adams, Ricky Martin, Seal, Stevie Wonder nebo David Bowie. Rozhodně také nesmí chybět osobnosti typu Michaela Jacksona, Paula McCartneyho a Micka Jaggera.
Vysílání: 15.10., 00.50 hod., ČT art

Doupě Mekyho Žbirky (6/10)
Petr Ostrouchov a Lenka Dusilová jako hosté třetí série hudební talk show Mekyho Žbirky. Režie P. Jandourek (Premiéra). Třetí série hudební talk show Doupě Mekyho Žbirky z ojedinělého klubového prostředí. V deseti epizodách Meky Žbirka opět přivítá hosty, se kterými ho pojí nejen nějaká hudební spolupráce. Meky se i tentokrát představí jako legendární zpěvák a osvědčený moderátor a společně se svými hosty zavzpomíná na hudební setkání a proberou novinky z hudební scény. V pořadu se objeví velice pestrá řada hostů a připraví divákům unikátní zážitek.
Vysílání: 17.10., 21.10 hod., ČT art
Opakování: 19.10., ČT art
 
| 4.10.2021 15:10:44 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru