Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Hudební tipy 42. týden Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Úžasné zpěvačkyBigbít (7/42)
Unikátní dokumentární cyklus o historii české a slovenské rockové hudby se vrací na obrazovky. Mersey sound kontra rhythm & blues, Donald a P. Černocký, přerovská Synkopa a P. Novák, F. R. Čech, K. Černoch a Juventus a další (1998). Režie Z. Suchý. Mersey sound kontra rhythm & blues (cca 1964–70). Nejen v Praze se hrál bigbít, také v četných moravských městech. V Brně to byla skupina Rocky Eagles, v Přerově se setkali v jedné skupině pod názvem Synkopa Pavel Novák a Jaroslav Wykrent. Karel Černoch po různých peripetiích zakotvil v Juventusu, aby s ním vytvořil nesmrtelné hity jako např. Nářek převozníka a Zrcadlo. Pavel Černocký vypráví o svém působení ve skupině Donald a František R. Čech o tom, jak odešel z Olympiku rovnou do USA. A po návratu založil Rogers band.
Vysílání: 20.10., 22.10 hod., ČT art

Linka (2/10)
Roman Holý jako další host uznávaného jazzového kytaristy Rudyho Linky. Již pátá série úspěšné hudební talk show opět zprostředkovává nevšední setkání nejen nad muzikou a společný jam na závěr. Režie R. Linka (Premiéra). Již pátá série úspěšné hudební talk show Linka opět přináší desítku hostů, kteří s moderátorem a uznávaným jazzovým kytaristou Rudym Linkou debatují nejen o muzice. Chybět nebude ani oblíbená anketa Pivo nebo víno, kde hosté odpovídají na osobní otázky o životě. „Hudba nejen rozdává, ale i vyžaduje, a mezi žánry není tak velký rozdíl, jak si mnozí myslí. Hudba je způsob komunikace, která je daleko přímější než komunikace slovní. Přesně jako linka,“ říká autor pořadu a český jazzový fenomén Rudy Linka.
Vysílání: 22.10., 20.15 hod., ČT art
Top of the Pops (6/12) - Úžasné zpěvačky
Památná klubová vystoupení největších popových umělkyň. Britský hudební cyklus. Úchvatný hlasový rozsah, obrovské nasazení nebo schopnost provokovat – to jsou atributy, kterými se pyšní hvězdy dnešního výběru z pořadu Top of the Pops. Jsou to ty nejzajímavější zpěvačky populární hudby. Nestárnoucí hity, jako třeba „Like A Virgin“ v podání Madonny, „I Wanna Dance With Somebody“ od Whitney Houston nebo „The Best“ od Tiny Turner, jsou opravdovými perlami. Chybět nemůžou rockovější věci, například „I Love Rock n Roll“ od Joan Jett & The Black Hearts, nebo balady „Without You“ od Mariah Carey či Oscarem oceněná „My Heart Will Go On“ v podání kanadské divy Celine Dion.
Vysílání: 22.10., 00.45 hod., ČT art
 
| 11.10.2021 10:10:15 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru