Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Chuck Berry a Elton John Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Elton John: bez cenzuryChuck Berry
Uceleně a poutavě vyprávěný životní příběh skladatele, kytaristy a zpěváka, který svou tvorbou položil základy rock´n´rollu. V těchto dnech by se legendární hudebník dožil 95 let. Britský hudební dokument. Otec rock´n´rollu – to je jen jedno z mnoha označení, které si vysloužil americký umělec Chuck Berry. Hudebníci jako John Lennon, Keith Richards nebo Alice Cooper vyzdvihovali jeho zásluhy na rozšíření a propagaci tohoto hudebního stylu. Písně jako Maybellene, Roll Over Beethoven nebo Johnny B. Goode oslovily mladé lidi bez ohledu na barvu pleti, což do jisté míry bořilo zaběhlé pořádky té doby.
Úspěšná kariéra černošského skladatele, kytaristy a zpěváka ale byla trnem v oku některým lidem. Berry tak musel projít během svého života několik těžkých zkoušek. Oporou mu vždy ale byla jeho rodina.
Vysílání: 21.10., 23.10 hod., ČT art
Opakování: 25.10., ČT art

Elton John: bez cenzury
Nejotevřenější rozhovor britské hudební legendy mapující jeho neobyčejnou a úspěšnou kariéru. Britský dokument (Premiéra). Sir Elton John, hudební legenda a skvělý muzikant, pozval do svého domu na jihu Francie moderátorské eso Grahama Nortona a vznikl velmi otevřený rozhovor, ve kterém se britský hudebník ohlíží za svým výjimečným životem a více než padesátiletou kariérou. Elton John se ve své zpovědi vrací do úplného dětství, do divokých let své kariéry i do současnosti, kdy si užívá status celosvětové hvězdy. Hodnotu rozhovoru zvyšuje i fakt, že se nevyhýbá ani kontroverzním tématům. Bonusem jsou i unikátní ukázky z některých nezapomenutelných vystoupení.
Vysílání: 22.10., 20.40 hod., ČT art
Opakování: 23.10., ČT art
 
| 11.10.2021 10:10:34 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru