Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MARTA Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Paul McCartney - 80 let Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Paul McCartney: Kisses On The BottomPaul McCartney: Kisses On The Bottom
Evergreeny swingu v podání slavného ex-Beatla, který slaví 80. narozeniny! Doprovázejí: Diana Krall Band, Eric Clapton, Stevie Wonder, Joe Welsh.... Záznam zákulisní nahrávky, kterou si Paul McCartney podle vlastních slov nadělil ke svým sedmdesátinám. Natočeno v legendárních Capitol Studios v New Yorku, Los Angeles a Londýně; produkci měl na starosti cenami Grammy ověnčený Tommy LiPuma.
Pozorný divák se zde dozví o písničkách, které si McCartney vybral na titulní album Kisses On The Bottom (Pusinky na zadek). Nahlédne také do zákulisí přípravy tohoto projektu. Zajímavé je na něm to, že McCartneyho nedoprovází jeho dvorní spoluhráči, ale jazzová skupina Diany Krall, která songy také aranžovala. Tato kanadská pianistka a zpěvačka osmkrát nominovaná na cenu Grammy (dvakrát ji dokonce získala!) si zde nezazpívala. Mezi hosty najdeme také Erica Claptona a Stevie Wondera.
Vysílání: 17.6., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 20.6., ČT art

Beatles, kluci z Merseyside
Cesta talentovaných mladíků z Liverpoolu na světová podia. Pořad uvádíme u příležitosti 80. narozenin Paula McCartneyho. Britský hudební dokument (Premiéra). Beatles se do historie moderní hudby zapsali nezaměnitelnou hudbou a energií. Nebyla to ale úplně jednoduchá cesta. Mladící obdivující americký rock'n'roll a rhythm and blues ale přeměnili poválečný Liverpool v jedno z nejživějších hudebních měst vůbec. Tak vznikl Mersey sound.
Díky unikátním archivním materiálům a objeveným rozhovorům s lidmi, kteří se podíleli na počátcích Beatles v Liverpoolu a Hamburku, se dozvíme, jak to bylo s jejich předchozími formacemi, a proč jim trvalo tak dlouho, než dosáhli výraznějšího úspěchu. Zajímavé pohledy do historie slavné kapely vnáší i nové rozhovory. O své postřehy se podělili třeba původní bubeník kapely Pete Best, vůbec první sekretářka Beatles Fredy Kelly nebo spolubydlící Johna Lennona a Stuarta Sutcliffa ze studentských let. V celku vznikne ucelený obraz vykreslující začátky, původní hudbu a energii slavných Beatles.
Vysílání: 18.6., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 20.6., ČT art., 22.6., ČT art

Beatles, kluci z Merseyside
Cesta talentovaných mladíků z Liverpoolu na světová podia. Pořad uvádíme u příležitosti 80. narozenin Paula McCartneyho. Britský hudební dokument (Premiéra). Beatles se do historie moderní hudby zapsali nezaměnitelnou hudbou a energií. Nebyla to ale úplně jednoduchá cesta. Mladící obdivující americký rock'n'roll a rhythm and blues ale přeměnili poválečný Liverpool v jedno z nejživějších hudebních měst vůbec. Tak vznikl Mersey sound. Díky unikátním archivním materiálům a objeveným rozhovorům s lidmi, kteří se podíleli na počátcích Beatles v Liverpoolu a Hamburku, se dozvíme, jak to bylo s jejich předchozími formacemi, a proč jim trvalo tak dlouho, než dosáhli výraznějšího úspěchu. Zajímavé pohledy do historie slavné kapely vnáší i nové rozhovory. O své postřehy se podělili třeba původní bubeník kapely Pete Best, vůbec první sekretářka Beatles Fredy Kelly nebo spolubydlící Johna Lennona a Stuarta Sutcliffa ze studentských let. V celku vznikne ucelený obraz vykreslující začátky, původní hudbu a energii slavných Beatles.
Vysílání: 18.6., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 20.6., ČT art., 22.6., ČT art

Idris Elba zpovídá Paula McCartneyho
Hvězda filmového plátna v družném rozhovoru s legendou světových pódií. Pořad uvádíme u příležitosti 80. narozenin Paula McCartneyho. Britský dokument (Premiéra). Dvě z největších osobností světové zábavy se setkávají v jedinečném pořadu, v němž držitel Zlatého glóbu Idris Elba klade otázky hudební legendě Paulu McCartneymu. Jejich podrobný rozhovor, který byl natočen během covidové pandemie v prosinci 2020, se zabývá bezkonkurenční kariérou jednoho z nejúspěšnějších hudebníků a skladatelů v historii popu a rocku. Člen legendárních Beatles také hovoří o svém procesu psaní, díky němuž vznikly některé z nejoblíbenějších písní. McCartney vzpomíná na svoji karieru a prozrazuje, co ho inspiruje k dalšímu tvůrčímu novátorství a vydávání nových alb.
Vysílání: 18.6., 21.40 hod., ČT art
Opakování: 19.6., ČT art., 21.6., ČT art
 
| 6.6.2022 10:06:57 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru