Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Rolling Stones - 60 let Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Rolling Stones – Hearts for PragueRolling Stones: Olé Olé Olé
Britský dokument z turné napříč Jižní Amerikou a z Havany v roce 2015. Uvádíme u příležitosti 60. výročí vzniku kapely. V řadě zemí Latinské Ameriky v šedesátých a sedmdesátých letech vládly vojenské diktatury. Cenzurovaly písničky a interprety, jež neschvalovaly. Skupina Rolling Stones jakožto součást rebelského hnutí šedesátých let, hlásající svobodu projevu a sexuální volnosti, pro ně byla trnem v oku. V několika zemích byl rock´n´roll zakázaný. Ovšem ve chvíli, kdy vám někdo něco zakáže, vznikne podzemní hnutí. Lidi vábí všechno, co zavání vzdorem.
Vysílání: 09.7., 20.15 hod., ČT art
Opakování: 15.7., ČT art

Rolling Stones – Hearts for Prague
Kameny se valí do Prahy... Hudební dokument mapuje vztah členů slavné britské kapely k České republice a symbolicky vyobrazuje vývoj situace v naší zemi od roku 1962, kdy kapela vznikla, až po aktuální dění (2018). Scénář a režie P. Jandourek.
Legendární britská rocková kapela Rolling Stones byla pro mnohé fanoušky ze socialistického Československa symbolem nejen nespoutané rockové muziky, ale i svobody. Takže když po roce 1989 opravdu svoboda přišla, kapela Rolling Stones přijela do Prahy. Její vystoupení se konalo na Strahově v červnu 1990 a pro ty, kteří se koncertu zúčastnili, to byl neuvěřitelný zážitek. Kameny se valí do Prahy, jak říká Mick Jagger v tehdejším dokumentu. Návštěvy se opakovaly až do roku 2018, kdy vznikl tento dokument. V něm se autoři pokusili dát do kontrapozice paralelně vývoj kapely od jejího vzniku roku 1962 a momentky z dějin naší republiky. Sestřih tak vypovídá o dvou různých světech. Šedesát let od vzniku Rolling Stones i my si dnes můžeme připomenout, jak šel čas, a co pro nás, ale i pro členy kapely její návštěvy u nás znamenaly...
Vysílání: 09.7., 21.55 hod., ČT art
Opakování: 10.7., ČT art
 
| 27.6.2022 11:06:17 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru