Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
CD boxy
 
Whispers – nové album kapely Gentle Irony Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Whispers – nové album kapely Gentle IronyKapela Gentle Irony naděluje nové album, které vzniklo ve studiu koncem února. Poté nastala fáze hledání vydavatele. Mnozí zlí jazykové mohli tvrdit, že se tak snad nikdy nestane, ale světe div se - Album WHISPERS (ŠEPOTY) přilétá do nového roku. CD vzniklo ve věhlasném zlínském Studiu V. Za zvukem songů stojí dvojice Ivo Viktorín - Petr Vavřík. Fotku na album vyfotil a do jemné erotiky zahalil Josef Kubíček. Upravila, dotvořila, pro potřeby tisku zvelebila Karolína Petrů.

Kapela Gentle Irony, působící na hudební scéně od roku 2010, je brněnsko-zlínsko-pražská mladá formace zkušených a ostřílených muzikantů. Kapela vznikla mezi studenty divadelní fakulty JAMU v Brně. Původní pánské trio se rozrostlo do konečného počtu šesti hudebníků.

Frontman Tomáš David, herec Městského divadla Zlín, který stojí i za všemi autorskými skladbami, prolíná do své muziky všemožné žánry. I další členové jsou divadelně činní. Lucie Schneiderová hraje v Mahenově divadle a Hana Mikolášková je výbornou režisérkou a uměleckou šéfkou ve Zlínském divadle. Také proto kapela o sobě tvrdí, že hraje vlastní žánr, a to gentle hip twist. Hudebně si kapela prošla určitým vývojem i díky rozšíření zvuku o saxofony a dnes z ní na každém koncertě prýští energie v rytmu jazzu, popu a funky. Kapela má za sebou řadu koncertů a festivalů. V roce 2013 natočili album CUT THE STRINGS a letos pod stromečkem přistálo i zbrusu nové cd (natočené ve zlínském Studiu V) s názvem WHISPERS.

Rozhovor s frontmanem kapely zde: Tomáš David – vibrace mezi hudbou a divadlem .
 
| 4.1.2016 19:01:23 JoMe |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru