Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama NdB Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
CD boxy
 
Shahab Tolouie Trio vydá nové album Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Shahab Tolouie Na jaře 2021 vychází album Shahab Tolouie Trio, pojmenované podle hlavní skladby Terra Mediterranea. Vydání je výjimečným výsledkem dlouhodobého hledání správné rovnováhy mezi technikou hry, pestrostí rytmu a jednoduchostí prastaré unisonové tradice.
Autor skladeb Shahab Tolouie již vydal před lety v Praze své první album Tango Perso, fúzi perské a španělské hudby, která sklidila ohlas dokonce i ve světových médiích jako BBC a VoA. Druhé dílo hudebníka se snaží přiblížit neomezené možnosti hudebního žánru fúze širší veřejnosti přes zjednodušení kompozice.

„Snažil jsem se udržet středovýchodní stránku této hudby co nejjednodušší. Perská hudba a hudba na Středním východě obecně (stejně jako mnoho starých) je unisono, což znamená, že je založena hlavně na jednom tónu. Přidání příliš mnoha akordů a modulací vede k tomu, že výsledek zní jako jazz a tomu jsem se snažil vyhnout. Místo toho jsem experimentoval s dynamickými a rytmickými změnami. Zda jsme oslovili širší publikum, ukáže čas “ – popisuje muzikant.
Kolekce deseti písní je založena hlavně na kytaře, kterou výborně doplňují baskytara a bicí, v některých skladbách také latinské perkuse, tabla a také perský setár. Polovinu alba nazpíval Shahab v perštině vlastními texty a texty současných básníků. Exotiku středovýchodu doplňuje i jihoiránský zpěv Habiboo Boushehri.

Novinkou je i netradiční vzhled alba, které vychází na USB nosiči ve tvaru kreditní karty. Hlavním motivem artworku z dílny českého studia Marathon, jsou siluety hlav muzikantů tria. Kompozice siluet vychází z východní ornamentální tradice a výrazné minimalistické podání je odkazem na západní kulturu. Barvy jsou inspirované Persií, Středozemím a Španělskem. Termín vydání téměř padesátiminutového alba již bylo oznámeno na oficiálním webu. Nové album bude vydáno jak na USB nosiči, tak jako možnost digitálního stažení v e-shopu.
 
| 1.3.2021 18:03:56 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru