Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
CD boxy
 
XIII. století – Amulet Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Přebal albaSkupina XIII. Století vznikla v roce 1991. Hraje kytarový gothicrock vycházející z původního odkazu gotické vlny a punku. Ve svém žánru patří knaší absolutní špičce spřesahem do zahraničí. Vyhledávané jsou její koncerty v Polsku, v Německu, na Slovensku ad. Vystupuje na mezinárodních festivalech a přehlídkách. V roce 2013 byla skupina oceněna prestižní hudební cenou Břitva a byla uvedena do “Galerie legend”. Vůdčí osobností je Petr Štěpán, skladatel, textař, básník a spisovatel.

Album Amulet vychází v remasterované podobě k 30. výročí vydání. Pro skupinu jde ve všech ohledech o zcela zásadní album, začátek všeho skupiny, jejího zvuku a spolupráce s vydavatelstvím. „Byli jsme čtyři kluci, co dali dohromady kapelu a dostali příležitost natočit desku. Netušili jsme, co nás čeká a jaký význam bude i po letech tato deska mít. Rád vzpomínám na celé období jejího vzniku a dodnes je to mé nejoblíbenější album,“ komentuje Amulet frontman a autor Petr Štěpán. Reedovaná verze CD obsahuje navíc 4 bonusy, a to dvě skladby z období kolem vydání alba - Jerusalem a Kainovo znamení - nově nahrané ve studiu a jejich koncertní podoba v autentickém záznamu z tehdejší doby.
Tracklist: Hororový sen, Tělo na kříži, Justina, Amulet, Růže a kříž, Bytosti, Kníže temnoty, Oheň v kruhu, Demoniac, Transilvania, Jerusalem (revisited 2022), Kainovo znamení (revisited 2022), Jerusalem (live 1992), Kainovo znamení (live 1992).
 
| 18.7.2022 09:07:03 DePe |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru