Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Muzikály
 
Robert Vano radil hercům z muzikálu Freddie Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Robert Vano a  Michael Kluch Na prknech Divadla Radka Brzobohatého se už 14. dubna 2018 odehraje premiéra nové muzikálové show Freddie, která je inspirovaná životem jedné z největších hudebních legend všech dob – Freddiem Mercurym. To s sebou nese samozřejmě i velkou dávku zodpovědnosti, a proto režisér Karel Janák nechtěl nic podcenit. Aby byly jednotlivé scény co nejvěrohodnější, neváhal si na zkoušku pozvat dokonce i věhlasného fotografa Roberta Vana. Ten jako odborný poradce přihlížel scéně, v níž fotograf svádí samotného legendárního zpěváka a radil hercům, jak takovou situaci sehrát.

„Když fotím lidi, a to bych poradil i hercům, tak je důležité být přirozený a v tomto případě je to o to těžší, když před objektivem stojí člověk, který je známý. Při focení je tam určitě víc lidí, tak kdyby se mi ten dotyčný líbil, tak bych ho pozval na kafe,“ řekl Robert Vano. Ten se s Freddiem osobně nikdy nesetkal, přesto se před jeho objektiv postavila celá řada známých osobností.
Nejraději ale vzpomíná na doby, kdy se v Americe uchytil jako kadeřník a vizážista. „Nejvíc mi utkvěla ve vzpomínkách Marlene Dietrichová, kterou jsem v sedmdesátém roce líčil a česal na poslední koncert ve Filadelfii,“ prozradil fotograf.
A nakolik ho ovlivnil populární zpěvák Freddie Mercury a hudba kapely Queen? „Freddie Mercury je legenda, neznám člověka, který by ho neznal a nebo se nelíbila jeho muzika,“ dodal Robert.
 
| 9.4.2018 16:04:56 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru