Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Muzikály
 
Práce brněnských umělců okouzlila Švýcarsko Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Kráska a zvířeStává se již tradicí, že je pro realizaci letní divadelní produkce na břehu švýcarského jezera Walensee (Walensee-Bühne) osloven ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša, aby se svým českým týmem připravil pro zdejší náročné diváky další nezapomenutelný zážitek. Stalo se tak i letos, kdy Moša zrežíroval na otevřené scéně pro 1800 diváků klasickou pohádku v muzikálovém hávu Kráska a zvíře, tedy Die Schöne und das Biest, čímž rozšířil dosavadní úspěšnou řadu inscenací, jež zde připravil v předchozích letech (My Fair Lady – 2014, Titanic – 2015, Saturday Night Fever – 2017).

Kráska a zvíře představila švýcarskému premiérovému obecenstvu ve středu 20. června 2018 a čeká ji zde dalších 20 repríz, hraje se až do 28. července.
Stejně jako v letech minulých bylo potřeba při navrhování a výrobě scény a kostýmů mít na paměti také náročné klimatické podmínky, divadlo je přece jen postaveno u úpatí dvoutisícových hor a počasí dokáže být ve Walenstadtu opravdu nelítostné. Scénografové Petr Hloušek a Jaroslav Milfajt proto navrhli a vyrobili v dílnách Městského divadla Brno scénu z lehkých hliníkových profilů, kterou ukotvili lany a hřeby až čtyři metry do země. Kostýmní návrhářka Andrea Kučerová oblékla herce nejen do nádherných pohádkových šatů, ale také do funkčních neoprenů, chránících divadelníky na scéně před chladem a deštěm. Veškerá námaha a detailní propracování se však vyplatily – na středeční premiéře se divákům tajil dech, aplausem odměňovali nejen skvělé herecké a pěvecké výkony, ale také světelné změny scény (o nasvícení se postaral brněnský Light Designer David Kachlíř), malebná choreografie (Igor Barberić) či čarovnou krásu šatů něžné Belly.

Režisér Stanislav Moša pracoval s mnohanárodnostním souborem, na scéně se potkávají Švýcaři, Rakušané, Němci, Italové, Chorvati, jeden Čech (herec MdB Karel Škarka), Maďar a Chorvat. Hlavní roli křehké Belly svěřil Eveline Sutter, která svou láskou a obětavostí vysvobozuje ze zakletí děsivé Zvíře, ztvárněné Istvánem Csiszárem. Jednu z nejstarších lidových pohádek, kterou oživili autoři muzikálu Martin Doepke, Elke Schlimbach a Grant Stevens, dokresluje jímavá emotivní hudba v podání dvanáctičlenného švýcarského orchestru, jež doplňuje český muzikant a hudební aranžér Tomáš Küfhaber.
Jak píší švýcarští kritikové: „Tato inscenace okouzlí každého.“

www.mdb.cz
 
| 2.7.2018 11:07:21 Redakce |             | Foto: Miroslav Homola |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru