Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Muzikály
 
Fantasy muzikál Ráj na Hudební scéně Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Ráj (vizuál MdB)Existuje jedna nádherná myšlenka, která uvádí, že jedinou možností, jak se domluvit s bytostmi, které nás navštíví z vesmíru, bude hudba. Úžasná představa… Volně na sebe navazující trilogie hudebního skladatele Zdenka Merty a libretisty a režiséra Stanislava Moši, obnášející tři díly – Peklo, Očistec a Ráj, bude završena příběhem z blízké budoucnosti. Premiéra 8. února 2020 od 19:00 hod na Hudební scéně MdB. Oba autoři (kromě muzikálové féerie Sny svatojánských nocí) stavěli vždy na svých originálních příbězích, které měly za hlavní téma v různých podobách nejmocnější lidský fenomén - lásku.

A nebude tomu jinak ani v tomto strhujícím příběhu velké lásky, v němž náš svět ovládnou dva nelidské fenomény – novodobé technologie a záhadná mimozemská civilizace, která se v našem světě orientuje pouze za pomoci námi vytvořené umělé inteligence – tedy počítačů.
Hlavní lidskou postavou příběhu, který se odehrává čtyřicet let poté, co na naší zemi došlo k záhadné katastrofě a lidstvo se ve svém vývoji ocitlo celá staletí zpět, je Ruden, zestárlý muž, kdysi brilantní klavírní virtuóz, který se potkává s chlapcem, jenž v troskách města náhodou objeví funkční klavír. Chlapec, nesoucí jméno Malej, se do toho záhadného nástroje zamiluje a s nadšením i s velkou Rudenovou pomocí se jej v průběhu svého dospívání naučí ovládat. A není mezi mladými sám, kdo svůj talent zúročí v umění, jež nás lidi od nepaměti fascinuje. Malej je uhranut krásou a uměním mladinké tanečnice Oré. Jejich láska je však ve světě, zničeném roboty a čím dál víc ovládaném mimozemskou civilizací, téměř nemožná. Avšak… ale to už bychom z původního příběhu prozradili více, než by bylo vhodné.

Režisér Stanislav Moša oslovil ke spolupráci svůj osvědčený tým. Příběh se odehrává v abstraktní scéně Christopha Weyerse a v kostýmech Andrey Kučerové. Autory hudebního nastudování jsou Dan Kalousek a Josef Javora, o hudební aranžmá se vedle Zdenka Merty postaral Daniel Kyzlink, choreografie vytvořil Michal Matěj.
V roli Fénixe Rudena se můžete těšit na Ladislava Koláře nebo Stanislava Slováka, jeho žáka Maleje hrají Lukáš Janota nebo Kristian Pekar a jeho dívkou Oré budou Kristýna Daňhelová nebo Viktória Matušovová. Postavu Vypravěčky/Vědmy hrají Zora Jandová nebo Ivana Vaňková. V dalších rolích se můžete těšit na Lucii Bergerovou, Marca Salvadoriho, Dušana Vitázka, Dagmar Křížovou a mnohé další.
Termíny + vstupenky na www.mdb.cz.
 
| 3.2.2020 18:02:36 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru