Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Zdenek Merta u klavíru: Jedinečné klubové večery plné hudby a vyprávění Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Zdenek Merta u klavíruSkladatel, producent, spisovatel, ale také pohotový glosátor a elegantní moderátor v jedné osobě – Zdenek Merta. Večery s ním jsou hudebním zážitkem i příjemným společenským setkáním, ve kterém se mísí nota vážná i humorná. Stejně jako naše Křídla jsou tyto večery jedinečné a neopakovatelné – jen tady a teď, jen pro vás.

Jako novinku pro divadelní sezónu 2017/2018 jsme pro diváky Městského divadla Brno připravili cyklus pěti večerů s názvem Zdenek Merta u klavíru. Kdo zná Zdenka Mertu více než jako posluchač ze sedadel divadelních a koncertních sálů, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem, šarmantním svůdcem nečekaných myšlenek a také pozoruhodným vypravěčem s uměním naslouchat jiným. Kromě toho je velmi dobrým klavíristou a ve svých pořadech autenticky využívá spojení praktického muzikanta, kreativního tvůrce a nevšedního moderátora – „talkmastera“.

Na hudbu pohlédneme z méně obvyklých úhlů – s prezentací různých hudebních žánrů a jejich přesahem do jiných oblastí života. Důležitou roli tu bude hrát také improvizace a kreativita. Hudba zde bude tentokrát představena trochu jinak také díky jednoduchému výkladu, zábavné stylizaci i překvapivé pointě!

Říjnovým hostem je František Segrado, vynikající valašský muzikant a mistr mnoha řemesel (včetně těch hospodských), který má za sebou čtyřicet let účinkování v nejrůznějších hudebních uskupeních, od folkových po rockové i účast na projektech, které vytvářel Michal Horáček s Petrem Hapkou. A v prosinci se diváci můžou těšit například na Vojtěcha Dyka! K tomu přidejte orchestr a umělce Městského divadla Brno a vyjde vám večer plný skvělé hudby a výborné zábavy!

Pouhých pět klubových večerů v deseti měsících budou hudebním zážitkem i příjemným společenským setkáním, ve kterém se smísí nota vážná i humorná. Každý večer bude jedinečný. Buďte u toho! Poprvé se sejdeme na Činoherní scéně Městského divadla Brno již v pondělí 23. října 2017, druhý večer u klavíru je naplánovaný na úterý 5. prosince 2017!
 
| 17.10.2017 00:10:31 Redakce |             | Foto: The Metropolitan Opera |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru