Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MDP Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Jazzový muzikál Viki kráčí za štěstím Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Lucie Bergerová (Viki kráčí za štěstím)Viki Bouzková by mohla být šťastná – má spokojené manželství, milujícího muže a krásnou dceru. Ale Viki šťastná není… Zatímco její manžel Láďa chce totiž v životě jen klid a pohodlí, Viki touží po vzruchu, vznětech a silných emocích. Zkrátka po „muži s jiskrou“. A pak skrze náhodu v podobě ulétlého papouška do jejího života vstoupí populární zpěvák a saxofonista Marek Bašta, idol paní i dívek a lamač ženských srdcí, který triumfuje na hudebních pódiích se svou doprovodnou dívčí skupinou s příznačným názvem Sex-tety. Tento věčný romantik se do Viki zamiluje na první pohled, činí kvůli ní velkolepá vášnivá gesta a zve ji na okázalé večírky do své luxusní vily. Viki cítí, že její život konečně získal onu vytouženou jiskru a že Marek je „ten pravý“ – přestože jí ho rozmlouvají přátelé, dcera i Markova bývalá milenka…Příběh ženské touhy po lásce a štěstí navzdory nástrahám osudu může začít.

Žijící klasici brněnského hudebního divadla Milan Uhde a
Miloš Štědroň přicházejí společně po trojici adaptací klasických literárních děl napsaných pro Městské divadlo Brno (Nana, Červený a černý, Divá Bára) tentokrát se zcela jinou látkou – hravou, nápaditou retrokomedií ze 70. let v kabátě jazzového muzikálu. Jejich tým tentokrát rozšířil druhý skladatel, kmenový spolupracovník Karel Cón a lze se tudíž těšit v „bigbandovém“ obsazení našeho orchestru na vydatnou porci chytlavých swingových melodií.
Režisérem představení bude osvědčený režijní spolupracovník autorského týmu Juraj Nvota, známý našim divákům již režií Divé Báry. Jeho tvůrčí tým je tvořen Danem Kalouskem (hudební nastudování, dirigent), Martinem Procházkou (dirigent), Tomášem Rusínem (scéna), Zuzanou Štefunkovou-Rusínovou (kostýmy), Jaroslavem Moravčíkem (choreografie) a Janem Šotkovským (dramaturgie). V hlavních rolích se představí Lucie Bergerová (Viki Bouzková), Petr Štěpán (Marek Bašta), Aleš Slanina (doktor Stašek), Viktória Matušovová (Malášková, uklízečka), Jiří Ressler (Láďa Bouzek), Svetlana Hruškociová (Terezka Bouzková) a Jakub Przebinda (papoušek Felix). Premiéra inscenace proběhne 29. dubna 2017 od 19:00 hod na Hudební scéně.

www.mdb.cz
 
| 24.4.2017 15:04:15 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru