Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zveme ...
 
Vltava uvede podcast zpěváka Dana Bárty Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Dan BártaDan Bárta jako zapisovatel a předčítač. To je nový vltavský podcast Nevinnosti světa. V pěti půlhodinkách Bárta vypráví o cestování, o focení vážek, o světě a o tom, co v něm viděl a cítil. Poslechnete si, jak mu skoro explodovala páteř při konzumaci jakéhosi indického povzbuzováku, jak v Jižní Americe gázou ucpával klukovi rozšklebenou ránu, jak v Africe shodou náhod vytvořil potenciální chlapecké fotbalové mužstvo…První povídkový podcast Českého rozhlasu Vltava najdete na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Venezuela, Kostarika, Mosambik, Jižní Indie, Čína…Všude tam se Bárta postupně v podcastu Nevinnosti světa vydává. „Jde o setkávání s lidmi na částečně služebních cestách, kdy jsem jezdil za vážkami. Anebo jsou to úplně staré zážitky, když jsem cestoval s báglem jako backpacker,“ popisuje Dan Bárta, hudebník známý například z funkových J.A.R. nebo z jazzového projektu Illustratosphere.
„Všichni rádi posloucháme příběhy, a když je vypráví podmanivým hlasem charismatický Dan Bárta, je o dokonalý zážitek postaráno. Díky formě podcastu můžeme povídky šířit i k našim novým posluchačům. Všechny díly publikujeme najednou, ve čtvrtek 18. února,“ doplňuje Jaroslava Haladová, šéfredaktorka ČRo Vltava.
Poetické a patřičně sebeironické zápisky Bárta načetl v studiu Českého rozhlasu Vltava v režií Aleše Vrzáka a dramaturgii Kláry Fleyberkové. Podcast Nevinnosti světa hudebně obohatil Dan Bárta s Filipem Jelínkem. Vzniklo tak pět půlhodin, které můžete strávit za hranicemi našeho každodenního světa. Vydejte se s Danem Bártou na cesty a nahlédněte tam, kde je svět snad ještě pořád tak nějak jiný. Nevinný.
 
| 17.2.2021 13:02:54 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru