Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LM2019 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
N.O.H.A. vydává klip k singlu When the Summer Comes Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Philip Noha v klipu When the Summer ComesV Praze 8. srpna 2019 - Kapela N.O.H.A. pracuje na novém albu a po delším čase dává o sobě vědět singlem a klipem s příhodným názvem When the Summer Comes (VIDEO). Poprvé se pěveckého partu zhostil kapelník Philip Noha, který objasňuje, jak k tomu došlo: „Skladbu jsem plánoval jako obvykle pro náš vůdčí pěvecký tandem, zpěvačku Kaiu Brown a MC Chevyho, ale ani jednomu tónina a poloha hlasu nějak nesedla, tak se kapela usnesla, že to tedy nazpívám sám,” říká Philip a dodává s úsměvem: „No a v klipu mne čekal i herecký debut, snad jsem to zvládl dobře.”
Dodejme, že i tuto úlohu pojal zakladatel a šéf kapely velmi zodpovědně: Na roli nevidomého muže, vracejícího se na místa, která znal v dobách, kdy ještě viděl, se připravoval ve spolupráci s odborníky a nevidomými, již ho odborně vyškolili. Dozvěděl se například, jak se nevidomý člověk v určitých situacích chová a k čemu upíná svoje fungující smysly. Jak se tohoto nelehkého úkolu Philip Noha zhostil, můžou nyní posoudit fanoušci kapely sami. Autory videoklipu jsou
Max Mráz a Windsens Production. N.O.H.A je stále plná energie, čile koncertuje na festivalech i v klubech doma i v zahraničí a připravuje materiál pro novou desku, další singl a klip plánuje na podzim.

Kosmopolitní kapela N.O.H.A. (Noise Of Human Art) se na scéně objevila v roce 1995 a od té doby se propracovala mezi elitu evropské hudební scény. Její unikátní, energií sršící fúze drum and bassu a world music, kterou muzikanti nazývají s nadhledem “ethno-bass”, dokáže roztančit auditoria na festival i v klubech napříč Evropou. Na kontě má několik studiových alb a výrazné hity jako Balkan Hot Step, Dinero, Tu Café. Základní sestavu kapely tvoří spoluzakladatel projektu, textař, zpěvák a raper Chevalier “MC Chevy” Hadley z amerického New Yorku, jeho krajanka zpěvačka Kaia Brown z Washingtonu D.C., zakladatel a autor celého projektu, skladatel a saxofonista (a nyní také zpěvák) Philip Noha, kontrabasista Jaroslav “Jatrabass” Kovařík a fenomenální bubeník Thom Herian.
 
| 12.8.2019 11:08:37 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru