Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
Barbora Poláková má nový klip Generace Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Videoklip GeneraceLaureátka dvou cen Anděl (Objev a Píseň roku) Barbora Poláková má venku nový, v pořadí druhý klip ke svému loňskému eponymnímu debutu, který stále patří mezi nejprodávanější alba v žebříčku Bontonland IFPI. Volba padla na úvodní píseň Generace a podobně jako v případě veleúspěšného videoklipu Nafrněná (nyní více než 15 milionů zhlédnutí) v něm uvidíte nejednu známou tvář i spoustu „generačního“ humoru.
Klip, na který se můžete podívat Z D E, je navíc jen první částí unikátního konceptu, v jehož rámci se jeho dalších pěti verzí zhostí pět střihačů různých generací!

„Natočilo se téměř sedm hodin materiálu a bylo nám líto ho vyhodit. Několikrát se stalo, že výstup jednoho nebo dvou lidí byl tak vtipný nebo zajímavý a přesný, že by vystačil na celý klip. Pak už na tu myšlenku skvěle navázal koncept různých generací střihačů. Moc se těším na to, jak stejný materiál zpracují různé oči, různé povahy, různé zkušenosti jednotlivých střihačů,“ vysvětluje Barbora Poláková originální myšlenku, která nemá v dějinách českého videoklipu obdobu.
Sama Poláková, která je autorkou námětu a společně s Terezou Kopáčovou klip režírovala, reprezentuje generaci třicátníků. Kdo bude zastupovat další generace, tedy dvacátníky, čtyřicátníky, padesátníky, šedesátníky a sedmdesátníky, je zatím tajné. Co je jisté ale už teď, je fakt, že vzhledem k množství natočeného materiálu půjde vždy o vlastně úplně nový klip.

„Nabízela se jednoduchá varianta sestříhat ještě jednu verzi klipu. Od ní jsme se v diskusi postupně dostali k myšlence, která se zdála být velmi ambiciózní, ale vznikl nápad, který prvotní lítost nad nevyužitým materiálem přetavil do nosné a originální myšlenky. Totiž posunout přístup ke zpracování natočeného materiálu k jedinečnému konceptu,“ dodává k tomu Lukáš Skalník Executive Producer Nomad Films Prague.
Původní materiál, z nějž budou střihači vycházet se natáčel na sklonku května na Plaveckém stadionu v Podolí a na Velodromu Třebešín, a jeho protagonisty jsou kromě Polákové například Marie Štípková, Ivan Lupták, Tomáš Měcháček, Václav Jiráček, Markéta Stehlíková, Patrik Děrgel či členové Barbořiny kapely a řada dalších.
Na píseň se samozřejmě můžeme těšit také v živém provedení na některém z chystaných festivalových vystoupení, mezi nimiž nechybí například Benátská noc nebo Open iar festival na Okoři. Na podzim, kdy se dočkáme postupného uvedení dalších verzí videoklipu, je pak v plánu klubové turné.

Festivalová vystoupení Barbory Polákové

30. 7. Liberec – Benátská noc, 3. 8. Olomouc – Horní náměstí, 6. 8. Hodonín – Svatovavřinecké slavnosti, 13. 8. Sušice – Šumava Rocks, 20. 8. Okoř – Open air festival, 27. 8. Brno – Mariánské léto, 3. 9. Kladno – Městské slavnosti, 9. 9. Zábřeh – Hudební festival, 10. 9. Liberec – Manhattan 2016, 17. 9. Znojmo – Vinobraní, 28. 9. Litvínov – Městské slavnosti a 1. 10. Plzeň – Pilsnerfest.
 
| 25.7.2016 11:07:06 DePe |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru