Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
Emma Smetana představuje videoklip k singlu No Fire Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Emma Smetana (No Fire)Rok poté, co zpěvačka Emma Smetana vydala svoji první desku What I´ve Done, uvádí svůj nový videoklip k písni No Fire (VIDEO). Nazpívala ji se svým partnerem Jordanem Hajem, který se ujal režie klipu. Kvůli natáčení odjeli v únoru čerství rodiče i se svou dcerou Lennon na týden do Londýna.

„Když jsme skládali písničky na moji první desku, Jordan najednou přišel s refrénem, který mi chtěl předzpívat. Zařval do mikrofonu: My love, are we doing the best we can, a mělo to takovou sílu, že už jsem to po něm nechtěla přezpívávat. Tak vznikla naše jediná společná píseň,“ říká k písni No Fire Emma Smetana.
Videoklip k písni, který Jordan Haj režíroval, vznikl během týdenního pobytu v Londýně. „Nejstabilnějším členem našeho týmu byla naše tehdy dvouměsíční dcera Lennon. Všechno to pozorovala a vytrvale nás rozveselovala, i když pršelo a padaly kroupy,“ prozrazuje Emma Smetana. Britskou metropoli si Jordan s Emmou vybrali pro jeho nezaměnitelnou kosmopolitní atmosféru. „Chtěli jsme co nejvíc exteriérů a hereckých akcí, které znázorní emoční rozmanitost ve vztahu dvou lidí,“ říká Jordan Haj, který už loni zrežíroval také Emmin klip k písni Velvet Dress.

„Tehdy jsme se se spolutvůrcem Givinarem Křížem rozhodli pro velkou stylizaci, Velvet Dress vypadá jako bollywoodský western z konce šedesátých let. Tentokrát jsme to chtěli mít naopak maximálně současné. Taky jsme udělali něco, co jsme v Čechách zatím asi neviděli – zkombinovali jsme barevné a černobílé záběry, což je docela riskantní, a rozdělili tak klip do dvou rovin. Z každé jde úplně jiná energie. V postprodukci jsme využili různé postupy, které mě zaujaly například v posledních klipech Weeknda nebo Franka Oceana, inspiroval jsem se hodně i současnými světovými módními kampaněmi,“ popisuje Jordan Haj.
Vedle londýnských exteriérů dotočili Emma a Jordan interiéry v loftu a v garáži u kamaráda Radka v Praze. „Není to o nás, ale je o situacích, které kolem sebe každý den vidíme,“ dodává Emma Smetana.
Emma Smetana v těchto dnech zkouší s kapelou a připravuje se na květnové turné po českých nádražích, které vyvrcholí 2. června 2017 na pražském Hlavním nádraží. Na koncertech ji doprovodí hudební hosté – kapely teepee a Prago Union a zpěvák Tomáš Klus. Vstupné bude dobrovolné, výtěžek z koncertů půjde na dobročinné účely.
 
| 10.4.2017 15:04:47 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru