Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
Antikvartet posílá prostřednictvím Desatera poselství Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Antikvartet"Chcem žít, jenom normálně žít"., zpívá Dušan Vančura ve svém posledním spirituálu, který dokonale odráží situaci v současné době. Původní skladbu I´m Free obdařil českým textem inspirovaným morálními hodnotami biblického Desatera.
Ačkoliv se toho nedožil, jeho Antikvartet natočil videoklip videoklip na titulní píseň s názvem Desatero z aktuálního alba. Režisér Radim Klimeš a kameraman Jan Červený se svého úkolu zhostili dokonale. Malebná krása jižních Čech, ale i kousek soukromí a aktuální sestava kapely se objeví v závěru vizuální podoby této písně. Hlavní protagonista tam není a vlastně je, jako by byl přítomný všude kolem.

"My jsme si to natáčení náramně užili. V krásném počasí, v dobré náladě a s dobrým jídlem, s myšlenkou na Dušana, jakou by z toho měl radost. Společně s Magdalenou Jungwirthovou a Štěpánem Štruplem jsme absolvovali záběry v přírodě i v Lutovském kostelíku, Jiří Holoubek se pak přidal na dvoře našeho domu. Přejeme posluchačům, aby je tato nová skladba potěšila a možná přivedla i k trošce zamyšlení, tak, jak to Dušan chtěl," přeje si zpěvačka a manželka Dušana Vančury Zuzana.
Album Desatero setkání s Medvíďaty, na kterém můžete zmiňovanou píseň najít, vydala skupina Antikvartet na konci července letošního roku. Jedná se o společný projekt s dětským sborem Medvíďata z Českého Krumlova, který pracuje pod vedením Lukáše Holce. Natočeno bylo ve studiích Good Day Records a ČRo České Budějovice na jaře tohoto roku ještě v původní sestavě i se zakladatelem Dušanem Vančurou, který je autorem textů, úprav a dramaturgie celé desky. Ta obsahuje dvacet jedna žánrově pestrých písní z celého světa, z nichž deset je výsledkem spolupráce obou hudebních těles.
 
| 9.11.2020 11:11:15 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru