Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MARTA Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Novinky...
 
Rybičky 48 představují alegorickou skladbu Jdi domů Ivane! Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Rybičky 48 (Zdroj: NetwIN production)Česká rocková stálice, kapela Rybičky 48, si pro své fanoušky připravila zbrusu nový singl s názvem Jdi domů Ivane (VIDEO). Jak už je u rodáků z Kutné Hory zvykem, reagují písní na aktuální situaci s humorem sobě vlastním. Nejen nejnovější satirický singl zazní během nabitého koncertního léta, které Rybičky 48 zakončí na podzim v největší hale u nás.

„To si takhle žijete ve vesnici, říkejme jí třeba Evropa, a tam jsou různý lidi. Každej má svý neduhy, ale vždycky se i přes neshody domluvíte. Pak je tu ale Ivan z východní části vesnice, a to je čistej blbec a agresor, se kterým se domluvit nedá,“ říká frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba o neskrývané inspiraci ruskou invazí na Ukrajinu.
„Jestli v tom vidíte nějakou paralelu, tak je to jedině dobře. Takhle mě to napadlo. Inspirací byla samozřejmě píseň z roku 1968 Dobře míněná rada aneb Běž domů Ivane,“ pokračuje Ryba o významu textu.
Ačkoli se kapela nedrží žádných žánrových mantinelů, rocková vypalovačka Jdi domů Ivane je příslibem tvrdších písní i do budoucna. „Teď máme období, kdy budou vznikat tvrdší rockový a punkrockový songy,“ slibuje frontman.
V divokém videoklipu, který vznikal v Hostinci U Kmoníčků tradičně pod taktovou Ondřeje Soukupa, se v hlavní roli objeví i herec, moderátor, ale také starosta Řeporyjí a výrazná postava českého bulváru Pavel Novotný. Ten ztvárňuje právě inkriminovaného Ivana.

„Hledali jsme někoho, kdo zahraje skvěle arogantní hovado a Pavel nás napadnul jako první. Vím, že je to chytrý a fajn člověk, který to skvěle zahraje a rád si udělá srandu s námi,“ říká o spolupráci s Novotným Kuba Ryba.
Nakažlivý refrén si můžou fanoušci zazpívat s kapelou už zanedlouho. Po dlouhé koncertní pauze totiž čeká Rybičky 48 nabité léto, které odstartuje už 7. května na domácí půdě v Kutné Hoře. Na podzim se pak parta ve složení Kuba Ryba, Petr Lebeda, Michal Brener a Ondra Štorek představí 20. října v pražské O2 Aréně s koncertem 20 LET ROCK'N'ROLU, VY BUZNY.
„Osm měsíců jsme nehráli. Takže se můžou fanoušci těšit kromě velký a vylepšený show na to, že to do nich tak napereme, že po svejch neodejdou. A doporučuju s sebou na koncert náhradní trenýrky,“ uzavírá s úsměvem Ryba.
 
| 16.5.2022 13:05:41 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru