Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Romeo a Julie (Mdp) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z médií
 
Radio Wave představuje Paternoster Session Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Monika MidriakováV roce 2018 představí stanice pro mladé novou sérii hudebních videoklipů Paternoster Session. Přímo v oběžném výtahu budou hrát a zpívat svoje skladby přední čeští hudebníci a hudebnice, kteří byli během vystoupení snímáni několika kamerami. Radio Wave tak navazuje na loňskou původní sérii videoklipů s názvem Znakové písně. Čtyři skladby českých kapel byly v roce 2017 ve spolupráci s neziskovou organizací Tichý svět přetlumočeny do umělecké znakové řeči a zpracovány Radiem Wave jako videoklipy.

V sérii krátkých videí, která představí české hudebníky a hudebnice interpretující jednu vlastní skladbu, navazuje Radio Wave na zahraniční trend natáčení živých vystoupení v nestandardních lokalitách a prostorech. „Funkcionalistická budova Českého rozhlasu disponuje výjimečným stavebním prvkem, běžně nepřístupným veřejnosti – páternosterem. Prostřednictvím našeho nového projektu Paternoster Session umožníme fanouškům Radia Wave i Českého rozhlasu podívat se do útrob tohoto oběžného výtahu,“ doplňuje šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová. Hudební videa byla pořízena přímo v prostoru velmi malého páternosteru. Jejich natočení tak bylo výzvou nejen pro samotné kapely a hudebníky, ale rovněž pro tvůrce videí a zvukaře.
Při výběru hudebníků bylo nutné pracovat s omezeným prostorem samotného výtahu. Sólo projekty Leto s Monikou nebo Lazer Viking se do nejstaršího dosud fungujícího páternosteru v Čechách vešly celkem snadno, hůře už potom Kapitán Demo se svými údajnými třemi sty kilogramy váhy. Spolu s Čárami života a Ventolinem se jich tak v kabince technické památky, která dodnes denně rozváží rozhlasáky po funkcionalistické budově Českého rozhlasu na Vinohradské ulici, vystřídalo celkem pět. „Mně to připomínalo nahrávání doma v obýváku. Jsem z toho taková rozklepaná, asi i proto, že ten výtah je takový rozklepaný,“ popsala zážitek Monika Midriaková z hudebního projektu Leto s Monikou.
 
| 1.10.2018 13:10:16 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru