Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Velmi křehké větve (Čk) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Maxence Cyrin v Paláci Akropolis Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Maxence CyrinFrancouzský klavírista Maxence Cyrin nabídne skromný zážitek, který však svou silou může přebít všechny velké koncerty. Stane se tak ve čtvrtek 22. března 2012 od 19:30 h v Paláci Akropolis.

Hudební virtuoz Maxence Cyrin ve spolupráci se samotným Laurentem Garnierem přišli na originální nápad– převést několik čistě elektronických skladeb do tradičního notového zápisu a přehrát je na klavír. Skloubili tak skvěle křehkost klavíru a průraznost taneční hudby.

Francouzský DJ byl hudbou svého rádiového kolegy tak nadšen, že přišel s něčím do té doby nemyslitelným. Nabídl Maxencovi, aby vydal debutové album na jeho tanečním labelu FCom. V roce 2006 se tak v katalogu známého vydavatelství poprvé objevila čistě akustická deska Modern Rhapsodies. Francouzští publicisté se nebáli srovnání s mnohem známějšími klavíristy a jméno Maxence Cyrin získalo na váze.

Desku u FCom pojal hudebník jako odrazový můstek. S předěláváním techno skladeb si prošel zajímavou zkušeností, ale nyní mohl zkusit proniknout do daleko zajímavější odnože. Do elektronických a rockových písniček, které jsou mnohem blíž mainstreamu a proto je zná většina posluchačů. K práci na své předposlední desce Novö Piano si tak přizval toho nejpovolanějšího. Producentský dohled svěřil Marcu Collinovi, zakladateli projektu Nouvelle Vague.
Výběr je to skutečně rozsáhlý. Od Nirvany, přes Justice, The Pixies, po Beyonce. Těžko pochopit, že tvorbu těchhle hudebníků jde převést do jednoduchého notového zápisu. Ovšem Maxence to se svým klasickým hudebním vzděláním dokázal. A na výbornou.
Letos kromě zdařilých cover verzí představí také své autorské skladby, které vydal na albu 'The Fantasist'. Akce se koná za podpory Francouzského Institutu v Praze.
 
| 11.3.2012 22:03:19 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru