Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Novozélanďani Shapeshifter přivezou do prahy novou desku Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
ShapeshifterFanoušci taneční hudby nastražte uši! Do Česka se 3. dubna vrátí novozélandská skupina Shapeshifter. Svůj pověstný energický mix elektroniky, drum & bassu a heavy soulu předvede fanouškům v pražském Lucerna Music Baru, kam přiveze nové album Delta.
Rekordy trhající turné po Novém Zélandu, vystoupení na zásadních festivalech jako Glastonbury, Parklife, The Big Chill, vyprodané koncerty po celé Evropě, plná polička hudebních cen, spolupráce s proslulými symfonickými orchestry, 5 studiových alb, z čehož 3 se staly platinovými a armáda fanoušků po celém světě – to jsou NZ SHAPESHIFTER.

Úspěch kapely pocházející z novozélandského města Christchurch tkví hlavně v umění namixovat našláplou směs rozmanitých hudebních stylů, která je skvělým základem pro silné melodie v podání charizmatického frontmana P Digssse. V jejich velkolepém soundu uslyšíte vlivy drum & bassu, funku, rocku, heavy soulu, přetavené do tučných tanečních beatů, hutných synťáků a nabušených kytarových riffů, přinášejících na taneční parkety rozmanité hudební možnosti.
Páté studiové album Shapeshifter s názvem Delta vyšlo 31. května 2013 a obsahuje celkem 13 tracků včetně epického singlu Monarch, který koluje v éteru pod křídly Hospital Records už od ledna 2012. Shapeshifter milují experimentovat s rozmanitými hudebními žánry, což je hodně znát z jejich nové desky, kde se potkáte s velkolepě působící harmonií v tracku Arcadia, s junglovými beaty v songu Shadow Boxer, dávkou trance music v Diamond Trade nebo ostrými kytarovými riffy v písni Giving Up the Ghost. Delta sice vychází z drum & bassového dědictví Shapeshifter, ale zároveň se řítí vpřed budoucnosti nehledě na hudební škatulky. Pravděpodobně největší změnou na Deltě oproti předchozím deskám je elektronická produkce táhnoucí se celým albem. Živé bicí na poslední desce lehce ustupují digitálním rytmům, které podporují analogově nahrané dechy, syntezátory a kytary. Stejně jako mocná „Twelve-Mil Delta“, říční soutok na břehu jezera Wakatipu na Jižním ostrově Nového Zélandu, představuje album Delta soutok hudebních vlivů NZ Shapeshifter - minulosti a současnosti.

Pětičlenná parta ve složení P Digsss (zpěv), Devin Abrams (sax / klávesy / syntezátory), Sam Trevethick (kytary / syntezátory / sampler), Nick Robinson (baskytara / syntezátory / MPC) a Darren Mathiassen (bicí) hraje spolu už více jak 12 let. Do České republiky Shapeshifter zavítali již dvakrát. V roce 2011 si dali svou pražskou premiéru v zaplněné MeetFactory a v roce 2012 se představili jako jedni z headlinerů na skvěle obsazeném festivalu Rock for Churchill. Je nejvyšší čas, aby se Shapeshifter v ČR znovu ukázali a předvedli, co se za tu dobu u nich změnilo. Nenechte si ujít premiéru ceněného alba Delta v české kotlině!

Vstupenky v předprodeji pořídíte nejlevněji bez poplatku na pokladně Lucerna Music Baru za 450 Kč. Dále pohodlně přímo na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích. Cena na místě 550 Kč.

Video In Colour zde.
 
| 30.12.2013 12:12:03 DePe |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru