Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Antonín Gondolán a jeho hosté Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Antonín Gondolán (Plakát)Městská knihovna Praha zve na koncert k 75. narozeninám Antonína Gondolána - legendy české populární hudby, který slovem provází Ondřej Havelka. V sobotu 16. září 2017 od 20:00 h vystoupí také hosté - Vojta Dyk, Mário Bihári, Monika Bagárová, Martina Balogová, Jan Bendig, Bohuš Matuš, David Kraus. Rovněž se můžeme těšit na další pozvané romské, české i slovenské interprety.
Antonín Gondolán se 13. června 2017 dožil 75 let, což v jeho případě znamená kuriózně takřka 70 let reprezentace a podpory romské, ale i české hudby, národních kultur, mladých romských i českých a to nejen hudebníků, zkrátka je svého druhu kulturní fenomén století.

I při svém významnému životnímu jubileu Antonín Gondolán pokračuje v podpoře a spolupráci napříč českým a romským kulturním spektrem. V roce 1966 se Antonín Gondolán s Miroslavem Vitoušem, Jiřím Mrázem na mezinárodní hudební soutěži ve Vídni umístil na prvních místech, a tito tři proslavili později českou jazzovou kontrabasovou školu celosvětově, což se jiným nepodařilo. Antonín Gondolán i přes úspěšnou kariéru v populární hudbě i jazzu se rozhodl po návštěvě Las Vegas věnovat romské hudbě – hudbě svých kořenů a dodnes je proto pro mnohé vzorem. LP Gondolán Trio je od r. 1989 jedním z nejosobitějších alb české hudby. Díky své letité pozici v populární hudbě je patrně nejznámějším průkopníkem česko-romského soužití.
Antonín Gondolán pracuje stále, před pár dny v triu kontrabasistů, spolu s Josefem Fečem a Tomášem Barošem odehrál jedinečný jazzový koncert pro 600 diváků na zámku Karla Rodena.
Ke svému velkému jubilejnímu koncertnímu projektu Antonín Gondolán přizval mj. interprety Moniku Bagárovou, Martinu Balogovou, Vojtěcha Dyka, Jana Bendiga, Bohuše Matuše, Davida Krause a další české i slovenské zástupce, jak romské, tak české a slovenské hudby. Jedná se o jeden z naprosto výjimečných podniků stmelujících oblasti více kultur a dokazující schopnost porozumění, respektu i spolupráce, z tohoto hlediska světově unikátní.

Vstupné 450 Kč, velký sál; více informací a vstupenky zde.
 
| 4.9.2017 00:09:05 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru