Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Max Cooper ponoří Flédu do hudebního vesmíru Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Max Cooper Headlinerem listopadového dějství festivalu Echoes na Flédě bude elektronický producent a popularizátor vědy Max Cooper. Britský tvůrce na technu stavěné inteligentní taneční hudby přijede 3. listopadu 2017 do Brna představit své nové EP Chromos. V rámci evropské MESH Live Tour dá Cooper v plné kráse nahlédnout za pomoci tónů a obrazů do vědecko-fantaskního světa. Program brněnského koncertu doplní nadějný olomoucký producent François Svalis a další DJs .

Podzimní program klubu Fléda naváže na strhující koncertní show Jana Blomqvista či HVOB odhalující přesahy aktuální elektronické hudby. Festival Echoes bude ve svém listopadovém vydání hostit britského hudebníka a biologa Maxe Coopera. Hvězda elektronické stage posledního ročníku Colours of Ostrava zavítá do Brna se svou megalomanskou MESH Live Tour. „Plánuji použít různé technologie, abych fanouškům zprostředkoval zcela nový zážitek,“ popsal turné, které nese jméno jeho nově vzniklého vydavatelství. „Myšlenkou labelu je vytvářet projekty, které kombinují muziku se širšími uměleckými a vědeckými ideami. Taková rozmanitost zároveň dělá jednotlivé projekty velmi zajímavé pro živá vystoupení. Toho chci jednoduše využít při koncertech,“ dodal.
Návštěvníci koncertu si užijí i unikátní obrazový zážitek, jelikož hlavním lákadlem na turné je aktuální EP Chromos, ve kterém Cooper s pomocí živé instrumentalizace a vizualizace popisuje proces vzniku a vývoje základní struktury živé hmoty, chromozomů. Album vzniklo ve spolupráci s jedním z vědců z Babraham Institute v Cambridge, který do projektu vložil výsledky své práce. „Bylo úžasné vidět, jak deska vzniká použitím reálných dat, která se mění ve vícerozměrný zážitek. Lidem to umožňuje se téměř dotknout molekul DNA a lépe tak pochopit, jak fungují,“ popsal Cooper. Na projektu se zásadní měrou podílel také specialista na vizuální efekty a matematik Andy Lomas (držitel EMMY), který vytvořil obrazové doprovody alba. Po hudební stránce je deska propracovanou koláží více než stovky nahraných zvuků, které jsou navzájem propojovány generativním digitálním tmelem a rytmikou.

Promovaný doktor výpočetní biologie, Max Cooper, se pohybuje na britské hudební scéně od roku 2007. Tehdy začal vydávat své první singly a remixy interpretů jako Hot Chip či Lindside. V následujících letech stihl postupně vydat téměř dvě desítky EP a kompilací ve spolupráci s interprety jako je Braids, Tom Hodge a Kathrin De Boer. Jako oceňovaný koncertní umělec (na seznamu TOP 20 vystoupení za rok 2012 podle Resident Advisoru) si zahrál na festivalech jako Glastonbury, Latitude nebo Fuji Rock. V roce 2014 vydává svou debutovou dlouhrající desku Human. Ta tvoří jistý zlom v přerodu jeho tvorby. Z autora přímých, často až minimalisticky úderných tracků se Cooper postupným vývojem stává interpretem, který se orientuje spíše na vrstvené generativně lyrické koláže živých a elektronických zvuků. Inspirací mu přitom jsou velikáni jako Jon Hopkins, Ólafur Arnalds či Aphex Twin. V nastoleném trendu Cooper pokračoval na albu Emergence (2016) a také na aktuální desce Chromos (2017).
Listopadové Echoes rozezní také elektronický novic François Svalis. Nadaný tvůrce původem z Olomouce si svou melancholickou tvorbou rychle získal zájem za hranicemi Česka, když spolupracuje hned s několika zahraničními labely. Své koncertní performance postavené na živě tvořené produkci už předváděl na turné v Polsku a Německu. Dobře ho však znají také fanoušci tuzemské klubové scény nebo festivalů United Islands of Prague a Beseda u Bigbítu.
Festival elektronické hudby ECHOES pravidelně pořádá klub Fléda. Jeho cílem je představovat nejaktuálnější zahraniční projekty ale také nadějné české talenty elektronické scény. Dramaturgie akce dává prostor audiovizuálním performancím a experimentování s hranicemi analogové a digitální hudby.
 
| 9.10.2017 09:10:28 Redakce |             | Foto: Z webu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru