Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Dušanovo kolo pro Emila Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Dušanovo kolo pro EmilaJedinečný projekt herce Dušana Vitázka v sobě propojuje hned několik věcí – oživuje slavnou brněnskou legendu o koláři Birkovi, čímž spojuje tradiční řemeslo se sportovním výkonem, a nakonec vše ukončí kulturním zážitkem. Výtěžek z této akce pak Dušan věnuje Nadačnímu fondu EMIL.
V neděli 2. září 2018 pokácí Dušan Vitázek v Lednici strom a ve spolupráci s Augustinem Krystyníkem, kolářem z Nového Hrozenkova, vyrobí kolo, které potom dokutálí do Brna. Pro tuto akci sbírá prostředky na transparentním crowfoundingovém portálu hithit.cz.

Výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu EMIL, jenž podporuje handicapované mladé sportovce, kteří nevzdali boj se svou těžkou životní situací a snaží se žít naplno. Svým výkonem chce Dušan ukázat lidem, co dokáže zdravý člověk, který jde za svým cílem a neuhne ani o krok, a dát tak naději mladým lidem, kterým život připravil složitou cestu a kteří se přesto odmítají vzdát, chtějí se smát, snít a žít naplno.
Na začátku toho všeho byla legenda o koláři Birkovi, který v jednom dni pokácel v Lednici strom, udělal z něj kolo, které do západu slunce dokutálel před brněnskou radnici. Za tento výkon byl navždy proklet, protože něco takového by přece nemohl nikdy žádný člověk uskutečnit bez pomoci ďábla! A tak milý kolář skončil svůj život v bídě, protože předsudky (a jistě také závist sousedů) převážily nad jeho pracovitostí a šikovností.

Touto akcí chce Dušan Vitázek navždy zrušit kletbu nad kolářem Birkem. Kolo, které vyrobí a dokutálí do Brna, bude následně zavěšeno v Galerii Vaňkovka. Vyvrcholením celé této akce pak bude koncert Dušana Vitázka a jeho kapely, který se bude skládat z písní jeho vlastní tvorby.
 
| 4.6.2018 23:06:03 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru