Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Mne blesk se dotekl (NdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Listopadové koncerty v knihovně Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Rudy LinkaPodzimní sezóna v Městské knihovně v Praze nebude jen ve znamení filmů a přednášek. Radost uděláme také milovníkům hudby. V listopadu se zaradují především fanoušci Rudyho Linky, Vladimíra Mišíka či kapely The Tap Tap. Nebude ale chybět ani koncert vážné hudby a folku, který přiváží torontská kapela So long seven.
Kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap si během 16 let existence pod vedením kapelníka Šimona Ornesta získala obrovské renomé a přízeň diváků.

V Městské knihovně v Praze nebudou koncertovat 2. 11. 2018 od 18:00 hod poprvé, ale tentokrát je program součástí oslav 90 let Ústřední knihovny a s významným hostem, spisovatelem Michalem Vieweghem. Během večera uslyšíte i písně Skafandr, Vrba, Smutná optimistka a chybět nebude ani známý Řidič autobusu, kterého složil pro kapelu zpěvák Xindl X. Po skončení koncertu zveme děti a jejich rodiče do předsálí knihovny k tancům v rytmech První republiky, ke kterým bude hrát DJ SWING GARDEN. Kostýmy vítány.

Čtveřice So Long Seven z Toronta (Neil Hendry – kytara, Tim Posgate – bendžo, William Lamoureux – housle, Ravi Naimpally – tabla) nabízí dynamický koktejl vlastní tvorby inspirovaný hudbou z celého světa, s kořeny ve folku, komorní hudbě a jazzu. Skupina se na svém evropském turné poprvé zastaví v ČR – nenechte si ujít unikátní zážitek typicky kanadského multikulturního hudebního menu. Koncert se koná 9. 11. 2018 od 20:00 hod v rámci akce Dny Kanady 2018.

Další setkání 15. 11. 2018 od 19:30 hod s Rudym Linkou, významným jazzovým kytaristou a mimořádnou osobností světové i domácí jazzové scény, bude nejen večerem plným hudby, ale také zcela nových příběhů a fotografií, které se tentokrát budou dotýkat i probíhajících oslav století republiky.
Rudy Linka vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Po emigraci začátkem 80. let se věnoval studiu skladby na Stockholm Music Institute a pokračoval na bostonské Berklee College of Music a na The New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval. Soukromě absolvoval i mistrovské lekce u nejlepších světových kytaristů – Johna Scofielda, Jima Halla a Johna Abercrombieho. V roce 2005 založil festival Bohemia Jazz Fest. Na koncerty, kam mají posluchači po celé ČR vstup zdarma, pozval už desítky nejlepších světových jazzových hudebníků.

V listopadové nabídce nechybí ani koncert Janáček Gala 2018
23. 11. 2018 19:30 hod pro milovníky vážné hudby. Přijďte si vychutnat komorní koncert Zemlinského kvarteta. Nádhernou hudbu doprovodí vystoupení Pražského komorního baletu. Zazní skladby Leoše Janáčka pro smyčcové kvarteto.
Rezervace vstupenek na www.mlp.cz/akce.
 
| 29.10.2018 18:10:38 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru