Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Tak tohle spojení snad nikdo nečekal Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Ivan Hlas a Janek Ledecký (Foto: Symphonic Tour 2019)Zpěvák Janek Ledecký skládá hudbu, produkuje muzikály, hraje své koncerty, jezdí turné a teď? Spojil se s další legendou české hudby a vyrazí s ní na turné po českých a moravských městech. V rámci exkluzivních koncertů a spolu se symfonickými orchestry, v tom každém městě s jiným, vystoupí Janek Ledecký s hostem, kterým bude Ivan Hlas, uznávaný písničkář a hudebník. „Jedná se o koncerty s místními symfonickými orchestry, ať už s Janáčkovou filharmonií v Ostravě, Czech Virtuosi v Brně, Zlínskou filharmonií ve Zlíně nebo Hradeckou filharmonii v Hradci Králové a v Praze. Chci představit symfonické verze mých nejznámějších písní, ale přinesu i pár překvapení v podobě skladeb, co jsme ještě s kapelou nehráli,“ láká na tour Ledecký.

Půjde tedy o velkou změnu oproti jarní sezóně, kterou zpěvák věnoval Akustickému turné. Všechny koncerty v jeho rámci totiž situoval do kulis Baru Svět, prakticky tak vymění klobouk a volnou košili za kravatu a oblek a slavnostnější prostory. „Akustické turné bylo pro nás tak příjemné překvapení, že jsme se rozhodli udělat z toho každoroční tradici. A to, jak jsme ty písničky rozebrali až na dřeň, nám teď báječně pomáhá při budování symfonických verzí. Některé kapely jedou symfonické turné tak, že k už hotovým aranžím ‚přimontují‘ orchestr. Takže ten symfoňák tam mají vlastně jenom pro oko. My to stavíme poctivě od začátku,“ dodal Janek s tím, že se na ně diváci mohou těšit v Ostravě, Zlíně, Hradci Králové a v Brně. A v Praze vystoupí v mecce české hudby Rudolfinu.
Hostem při podzimních koncertech bude Ivan Hlas, který se na spolupráci moc těší.„Jsem poctěn, že mě Janek občas nazývá svým guru, tedy člověkem, který ho navedl na cestu vlastní muziky. Mám radost, že naše kamarádství trvá celá ta léta a můžeme spolu občas něco zajímavého udělat. To znamená, že Janek něco, víceméně, šíleného vymyslí a ozve se, jestli do toho jdu. A já jdu. Právě teď se to zase stalo a moc se těším. Bavili jsme se o mé úloze a mám dojem, že třeba skladba Malagelo, provedená symfonickým orchestrem, bude skutečnou ozdobou Jankova koncertu. A nejen ona,“ prozrazuje nadšeně Hlas a pokračuje k Symphonit tour 2019 Hlas. Speciální aranže Ledeckého písní připravuje jeho bubeník Hanz Sedlář, který se ujme i role dirigenta.
„Bude to krása, stát spolu zase před lidmi a všude kolem nás hudba. Něco výjimečného, s takovým obsazením jsem hrál v životě jen párkrát. Můžeme čekat celkovou harmonii. A tu mám vážně rád,“ dodal Ivan Hlas.
 
| 3.6.2019 00:06:45 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru