Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MARTA Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Koncerty
 
Kytarista Jack White se vrací do Prahy Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jack WhiteBombastický kytarista Jack White se vrací po letech do Prahy, aby zde představil rovnou dvě nová alba. Koncert se bude konat
5. července od 20:00 hod ve Foru Karlín.
Jack White, zakládající člen skupin The White Stripes, The Raconteurs a The Dead Weather, dvanáctinásobný držitel ceny Grammy® a šestatřicetinásobný nominant a zakladatel Third Man Records, vydal v roce 2022 své čtvrté a páté sólové studiové album Fear Of The Dawn. Druhé Entering Heaven Alive bude následovat 22. července 2022. Kromě toho, že White napsal globální hymny, jako jsou Seven Nation Army od The White Stripes a Steady, As She Goes od The Raconteurs, všechna tři jeho uznávaná dříve vydaná sólová alba – zlatem Riaa certifikovaný sólový debut Blunderbuss z roku 2012, Lazaretto z roku 2014 a Boarding House Reach z roku 2018 - debutovala na prvním místě v žebříčku SoundScan/Billboard 200 spolu s řadou dalších žebříčků.

Mezi nesčetné mezinárodní pocty patří Whiteova dlouhá řada kariérních ocenění a nominací na ceny Grammy®. Blunderbuss si během dvou let vysloužil pět nominací, včetně "alba roku", "nejlepšího rockového alba", "nejlepší rockové písně" (za "Freedom At 21"), "nejlepšího rockového vystoupení" a "nejlepšího videoklipu" (poslední dvě ocenění získal singl "I'm Shakin"). Lazaretto si získalo stejnou oblibu i u hlasujících na Grammy®, když bylo nominováno jako "Nejlepší alternativní hudební album", zatímco titulní skladba získala cenu Grammy® 2015 za "Nejlepší rockový výkon" a také další ocenění jako "Nejlepší rocková píseň". Album Boarding House Reach, které časopis NME pochválil jako "divoké, tajemné a nepodobné ničemu jinému v okolí... plná, bujně znějící věc nabitá osobitostí a životem", se ukázalo jako jedno z nejunikátnějších Whiteových děl, které se umístilo na předních příčkách nejrůznějších žebříčků v USA a Kanadě a zároveň sklidilo potlesk po celém světě. "Duch podivínské volné hry je vzrušující a osvěžující, důstojný cíl sám pro sebe," napsal Rolling Stone. "Stejně jako téměř celá Whiteova tvorba dokáže působit svěže, originálně a přitom hluboce zakořeněně v historii."
Vstupenky na koncert zakoupíte v síti Ticketmaster.
 
| 21.6.2022 09:06:41 DePe |             | Foto: Zdroj: Pořadatel koncertu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru