Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Rozhovory
 
Martina Bárta: Že jsem se v minulosti věnovala převážně jazzové hudbě, neberu jako nevýhodu Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Martina BártaČeská republika postoupila v roce 2016 poprvé v historii do finále soutěže Eurovision Song Contest. Na tento úspěch se letos pokusí navázat talentovaná Martina Bárta s písní My Turn. Ta je poselstvím jemnosti, respektu, ohleduplnosti a radosti ze života, které Martina Bárta předá dnes večer stovkám milionu diváku.

 • Jak by ses sama popsala?
  Optimistická, občas až moc střelená a roztěkaná. Milující život, svou rodinu, přátelé a muziku. Občas zbytečně cholerická a nedočkavá.
 • Jsi jazzová zpěvačka s velkým talentem. Jak vnímáš svoji účast v soutěži převážně popových písní?
  Pro mě je účast na Eurovizi obrovskou výzvou. Největší hudební projekt, na kterém jsem se kdy podílela. To, že jsem se v minulosti věnovala převážně jazzové hudbě, neberu jako nevýhodu.
 • Tvůj profesní život je rozkročen mezi Prahou a Berlínem. Kde jsi vlastně doma?
  Mám prostě domovy dva. Miluji Prahu i Berlín. Obě města jsou naprosto rozdílná a každé má jinou, pro mě velmi inspirativní, energii.
 • Čím tě píseň My Turn Oslovila? Jak ji vnímáš?
  „My Turn“ je píseň s určitým příběhem. Má duši. Není úplně typická, ale o to silnější.
 • Jaký je tedy ten příběh?
  Každý z nás by měl být připraven podat pomocnou ruku. Kdykoliv, kdekoliv, komukoliv. Měli bychom si vážit svých nejbližších i lidí ve svém okolí. Nikdy nevíte, kdy budete sami potřebovat pomoc.
 • Jak se těšíš na účast v soutěži?
  Na účast v Eurovizi se těším moc. Intenzivně se připravuji. Pravidelně navštěvuji vokální lekce, pracuji na fyzičce a i psychická pohoda bude důležitá. Jsem moc hrdá, že můžu Českou republiku reprezentovat.
 • Výsledky České republiky jsou rok od roku lepší. I letos se očekává úspěch. Jaký je tvůj osobní cíl?
  Cítit zodpovědnost, která mě obrovsky motivuje. A navíc v tom nejsem sama, ale podporuje mě celý tým lidí. Samozřejmě budu nesmírně šťastná, když se nám podaří postoupit do finále a dosáhnout co nejlepšího umístění. Myslím si, že máme co nabídnout, a děláme pro to maximum.
 • Vzhledem k typu písně je úspěch hodně závislý na kvalitě zpěvu. Jak se připravuješ?
  Pravidelně navštěvuji hodiny zpěvu Hany Peckové, která je pro mě nejlepší vokální trenérkou v České republice. Ona ví moc dobře, jak se svými studenty pracovat, aby nebyli zbytečně vystrašeni z účasti na soutěžích tohoto typu. „Si canta come si parla“ aneb „zpívej tak, jak mluvíš“. To mi často připomíná a má pravdu. Zpěv by mel vycházet přirozeně z vaší duše.
 • Akce takové velikosti s obrovským zájmem novinářů a fanoušků je pro tebe novou výzvou. Jak se v této roli cítíš?
  První týden po mé nominaci byl opravdu hektický. Naštěstí mám kolem sebe skvělé lidi, kteří mi v případě nesnází rádi pomohou. Nejsem na to sama a to mě uklidňuje. A zároveň se tím potvrzuje důležitost poselství písně My Turn.
 • Které písně ostatních států jsou ti nejbližší?
  Líbí se mi australský zpěvák. Hlavně vzhledově.
 • Letos se Eurovize koná v ukrajinském Kyjevě. Jak se do tohoto města těšíš?
  Na Ukrajině jsem ještě nikdy nebyla, ale slyšela jsem, že je Kyjev hezké město. Určitě se zajdu podívat do nějakého pěkného jazzového klubu a ráda bych poznala tradiční ukrajinskou kulturu. Všeobecně cestuji moc ráda a na pobyt v Kyjevě s českou partou, delegacemi ostatních zemí i všemi fanoušky Eurovize se opravdu moc těším.

  Zpěvačka Martina Bárta vystoupí 9. května 2017 během prvního semifinálového večera, který diváci mohou v přímém přenosu sledovat na obrazovkách ČT2. Druhé semifinále uvede ČT2 11. května a finále ČT1 13. května.
 •  
  | 9.5.2017 11:05:27 Redakce |             | Foto: Česká televize |
   
   
   
  Časopis /
  aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
   
  V rubrice ... /
  Aktuální články
   
  Divadlo žije! 
   
  Z jiných oblastí ... /
  Divadlo
  Opera/ Tanec
  Literatura/ Umění
   
  Scena.cz - 1.kulturní portál  
  /
  Jak    číst příspěvky
     se registrovat
     soutěžit
     hledat
   
   
   
  Mapa serveru