Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama LM2019 Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Metronome Festival Prague není jen hudba Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Stan Opero ForumHlavním lákadlem čtvrtého ročníku Metronome Festivalu Prague, který proběhne 21. - 22. června 2019 v Praze na Výstavišti, bude samozřejmě hudba. Pořadatelé však, stejně jako každý rok, prezentují i mimohudební přesahy. Hlavní nehudební téma festivalu, jehož největšími hvězdami budou Liam Gallagher, Kraftwerk, Primal Scream či Morcheeba, se zaměří na vědu, vzdělávání a technologie. Pořadatelé Metronome Festivalu Prague cítí vzdělávání jako jednu z nejzásadnějších složek života a také jeho oblast, o kterou je třeba dbát, stále rozšiřovat své obzory a okruhy znalostí.

Proto se mu rozhodli dát výrazný prostor v doprovodném programu festivalu. „Učitele a obecně pedagogickou obec vnímáme jako jednu z nejdůležitějších a nejprestižnějších v naší společnosti, ale zároveň si uvědomujeme náročnost jejich profese. Letošní ročník a následně i všechny další chceme pojmout jako poděkování a ocenění jejich práce. Připravili jsme proto doprovodný program, který zábavnou interaktivní formou vědu a vzdělávání popularizuje, a zároveň chceme učitelům dopřát komfort a umožnit jim si festival užít jako VIP,“ říká producent festivalu David Gaydečka.
Vzdělání, přesněji řečeno ty, kteří jej momentálně čerpají v rámci školství, podpoří Metronome Festival Prague také tím, že všichni držitelé karet ISIC získají 15% slevu na vstupném a pro držitele karet ITIC (pedagogy) je připravena speciální edice VIP vstupenek za cenu standardních. Metronome Festival rovněž spouští ve spolupráci s ISIC speciální akci právě 28. března, kdy si na výročí narození Jana Amose Komenského připomínáme Český den učitelů. Akce potrvá až do 11. dubna.
Doprovodný program bude realizován přímo u hlavního vstupu festivalového areálu, kde jej návštěvníci neminou a budou si moci odpočinout v prostředí plném zeleně, Vznikne zde pomyslné náměstí Metronome Square, na němž se budou moci setkávat právě nad tématem vzdělávání, jak jinak než v zábavném pojetí, které vtáhne doslova každého, a vyzkoušet si, že i věda, technologie a vzdělávání, které jsou všude kolem nás, mohou být maximálně zábavné.

A co přesně na návštěvníky Metronome Festivalu 21. a 22. června čeká? V Playful Explorer Tent nabídnou interaktivní stanoviště a prezentace náhled na vědu a vzdělávací směry přístupnou a zábavnou formou, návštěvníci zde získají relevantní a aktuální informace a mohou se zúčastnit různých pokusů a vědeckých demonstrací, podívají se na zapojení robotiky do běžného života, vyzkoušejí si virtuální realitu, nebo se na chvíli stanou nadšenými vědci.
Nechají se zmást optickými klamy, budou řešit matematické kvízy, skládat hlavolamy a skládačky nebo sami prověří vědecké principy a fyzikální zákony. Chybět nebudou ani novinky z oblasti technologií, zaměřené na počítačové hry a virtuální realitu, kybernetiku, smart city, implementaci inteligentních technologií do vzdělávání a dojde i na jejich využití v hudbě. Celý prostor je zaměřený na zkoumání přírodních a fyzikálních zákonitostí prostřednictvím vlastního prožitku i na radost z objevování nečekaných souvislostí.

Již potřetí se na Metronome festivalu objeví diskusní stan Opero Forum. Obecné téma scény se letos rovněž ponese v duchu vědy a vzdělávání. Diváci se mohou těšit na sérii moderovaných diskusí s mladými českými vědci i předními experty a po oba dva dny bude program vrcholit duelem v podobě Oxford style debate. Mezi hosty scény se objeví Tomáš Sedláček, Bob Kartous nebo Jan Lukačevič a celým programem bude provádět Ondřej Cihlář z divadla VOSTO5. V Opero Forum proběhne i speciální vědecký FuckUp Night či Startup Grind, diskuse s vybraným českým start-upem.
Pravidelní návštěvníci si opět užijí Pendulum Tent, kde se hudební chillout bude střídat s divadelním a stand-up programem, tanečními vystoupeními nebo diskuzemi nad hudebními tématy. Novinkou pak bude Offline Tent, zóna s interaktivními offline workshopy zaměřená na zábavu a odpočinek, kde si budou moci návštěvníci dopřát ten luxus být alespoň chvilku offline.
Samozřejmostí budou free pohybové lekce, hudební a hlasové workshopy, tvořivé dílny nebo krátká vystoupení formou hyde parku. Součástí Metronome Square budou i filmové projekce „silent cinema“ s nabídkou žánrových snímků, kdy každý divák dostane sluchátka, ve kterých si poslechne zvukovou stopu filmu.
Celý Metronome Square je koncipován tak, aby si jej užil každý, bez ohledu na věk, zkušenosti, váhu nebo outfit, který má právě na sobě. Jde především o odpočinek, zábavu a o možnost si zkusit něco nového nebo netradičního.
 
| 1.4.2019 12:04:58 DePe |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru