Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Zimní edice Besedy u Bigbítu se ruší Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Beseda u BigbítuZimní edice festivalu Beseda u Bigbítu nebude. Šance, že by se festival s ohledem na vývoj epidemiologické situace mohl konat, je bohužel mizivá. Pořadatelé se proto akci plánovanou na 4. a 5. prosince ve Veselí nad Moravou rozhodli zrušit. Část potvrzených umělců, kteří měli vystoupit na Besedě u Bigbítu Winter Edition 2020, by na festivalu mohla vystoupit v létě. Standardní 28. ročník festivalu je plánován na 6. až 7. srpna 2021 tradičně v Tasově.

Na zimní Besedu bylo potvrzeno šest hudebních položek, Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště, HRTL a Tamara, plánovány byly dvě scény i promítání dokumentárních filmů. „Letošní rok nejen nás postavil do velmi obtížné situace. Nezbývá nám, než se s tím vyrovnat a neztratit motivaci do přípravy dalšího ročníku festivalu. Také ekonomicky je pro nás tento rok velmi náročný, ale pevně věříme, že to s podporou našich návštěvníků zvládneme. Velmi nám pomohlo, že vstupenky v létě chtělo vrátit jen několik málo jednotlivců,“ říká ředitel festivalu Pavel Uretšlégr s tím, že vstupenky na zimní verzi festivalu budou ve spolupráci se společností GoOut všem předplatitelům vráceny.
Mezi potvrzenými jmény pro letošní léto, kdy festival rovněž musel být zrušen, byli mj. britští Snapped Ankles, belgičtí Flying Horseman, slovenská hudebnice Katarína Máliková nebo domácí kapely Zvíře jménem Podzim, Zrní, Hrubá Hudba a B4. „Většina dříve potvrzených umělců by měla vystoupit i v příštím roce. Už naplánovaný program se budeme snažit zachovat a k tomu přidat další hudebníky, kteří vydají důležité nahrávky. Přípravy na festival normálně pokračují. Bližší informace přineseme začátkem příštího roku,“ doplňuje Uretšlégr.
Na třech scénách Beseda u Bigbítu v Tasově u Veselí nad Moravou na Hodonínsku každoročně nabízí na 50 programových položek, které reflektují aktuální dění zejména na české a slovenské nezávislé hudební scéně. Osmadvacátý ročník festivalu proběhne 6. až 7. srpna 2021. Předchozí dva ročníky byly vyprodané.
Předprodej probíhá v sítích GoOut.
 
| 9.11.2020 10:11:18 Redakce |             | Foto: Zdroj press kit festivalu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru