Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Festivaly
 
Festival 4+4 dny v pohybu nabízí koncerty i DJ Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
NeurobeatAž do 26. září probíhá v dlouho opuštěné budově Nové strašnické školy v Praze festival současného umění 4 + 4 dny v pohybu. Kromě výstavy, divadelních představení a performance nabízí také hudební program zdarma.
Ve spolupráci 4 + 4 dny v pohybu s Goodgood proběhne 16. 9. unikátní akustický koncert ve výstavě s názvem Atmosféra je...teď a tady.
„Akce odkazuje na moc přítomného okamžiku u zážitku z intimního koncertu. Umělecké instalace obohatí netradiční hudební vystoupení. Vaclav Havelka III sólo na kytaru, Terezie Vodička Kovalová sólo na violoncello, Sára Vondrášková aka Never Sol ve speciálním synth/modular setu, Marwan Alsolaiman zahraje na loutnu a další tradiční nástroje, Vojta Nýdl z Clarinet Factory společně s Vítem Křišťanem zahrají písničky z nové a nádherné desky Dítě z větru a Vi Huyen Tran (Viah) vystoupí sólo se svým ambientním aroma setem. Písničky, jam, improvizace. Romantismus v brownfieldu,“ říká dramaturg koncertu Atmosféra je...teď a tady, Pierre Urban.

18. 9. bude přímo ze školní zahrady vysílat Radio Gotika KALD DAMU. Stálicemi v programu jsou pořady o nepraktických řemeslech, světské rozhovory s duchovními, improvizovaná hudba a technické problémy. Festivalový večer bude patřit koncertu jazzové zpěvačky Petry Ernyei.
V neděli 19. září vystoupí František Skála s Třaskavou směsí, tedy Petrem Niklem, Mirou Černým, Petrem Tichým a Ondrou Černým. Po vydání Skálova alba Debut hraje toto hudební uskupení již většinou výhradně autorské písně širokého žánrového rozsahu. Vážné, nevážné a něco mezi.

Hudebně obsedantní magazín Reflektor si na festival odskočí 24. 9. z nedalekého studia Radia 1. Přijďte si poslechnout a prožít čerstvý výběr nejzajímavější letošní hudby, který pro vás připraví hudební publicista Vojtěch Tkáč a programový ředitel Radia 1 Zdeněk Lichnovský. Těšte se na dynamický, nadžánrový a neposedný playlist, který bude částečně vznikat za pohybu přímo na místě.

Na festivalové návštěvníky dále čeká výstava současného umění, divadelní a taneční představení, performance, program pro děti, workshopy a mnoho dalšího. Vstup na výstavu a většinu vystoupení je zdarma, vzhledem k omezené kapacitě je však na představení nutná rezervace. Informace ke vstupenkám, rezervacím i programu naleznete na www.ctyridny.cz
 
| 15.9.2021 16:09:50 Redakce |             | Foto: Zdroj press kit festivalu |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Opera/ Tanec
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru