Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
 
 
Zprávy
 
FOK zveřejnil program 86. sezóny Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Tomáš BraunerSymfonický orchestr hlavního města Prahy FOK na svém webu zveřejnil program 86. koncertní sezóny a zahájíl online prodej vstupenek a abonmá.
„Jsme si vědomi, jaké starosti přináší epidemie, ale tím spíše – na žádost i mnohých našich posluchačů – zveřejnění sezóny neodkládáme a zůstáváme u termínu, na který jsou naši fanoušci zvyklí. Přinášíme tím mj. zprávu, že svět bude zase normální,“ řekl Daniel Sobotka, ředitel FOK. „Sezóna 2020/2021 bude první s Tomášem Braunerem jako šéfdirigentem. Přichází nový koncertní mistr Roman Patočka. Pokud všechno dopadne, jak má, stráví FOK měsíc od poloviny února do poloviny března na turné po Spojených státech amerických. To je jen několik zásadních momentů, které modelovaly obsah toho, co budeme hrát.“

„Vážím si mimořádných uměleckých hvězd v tomto souboru, které pravidelně sklízí zasloužený potlesk diváků, ale taky všech, kteří sice nejsou vidět na pódiu, ale během každého koncertního večera dávají do pohybu celou organizační ‚symfonii’. Přeji za sebe i celou Radu hl. m. Prahy, aby nadcházející koncertní sezóna byla úspěšná,“ uvedla Hana Třeštíková, radní pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu.
Sezónu FOK zahájí 16. a 17. září 2020 v Obecním domě, a to Inauguračním koncertem nového šéfdirigenta Tomáše Braunera. „Ve své pozici bych velmi rád navázal na tradici vážených českých šéfdirigentů FOK, jakými byli Václav Smetáček, Jiří Bělohlávek, Petr Altrichter a Jiří Kout. S orchestrem Vám s radostí přiblížíme české skladatelské osobnosti nové generace, a jakožto ‚kovaný‘ Pražan si dovolím přislíbit i skladby věnované přímo mému rodnému městu,“ nastínil svoji vizi Tomáš Brauner, kterého v 86. sezóně s FOK čeká 12 abonentních a dva mimořádné koncerty.

Od září k orchestru nastoupí na pozici koncertního mistra houslí Roman Patočka, a připojí se tak ke koncertním mistrům
Ritě Čepurčenko, Miloši Jahodovi a Liběně Séquardtové. Publiku se mimo jiné představí jako sólista; v květnu 2021 zahraje Houslový koncert a moll Antonína Dvořáka, se kterým zvítězil v konkurzu.

V sezóně se objeví další vynikající sólisté, např. Thomas Hampson, Vadim Repin, Maisky Trio, Lise de la Salle, Angela Hewitt, Radek Baborák, Petr Migunov, ve wagnerovském programu vystoupí hvězdní pěvci Camilla Nylund, Simon O’Neill a René Pape. Speciálním hostem sezóny je Orchestre symphonique de Montréal s šéfdirigentem Kentem Naganem.

Partnerem sezóny je Prague City Tourism, marketingová organizace pečující o rozvoj domácího i zahraničního cestovního ruchu.
Programová brožura v elektronické podobě je ke stažení na zde.

www.fok.cz
 
| 6.4.2020 22:04:51 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru