Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama MDP Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Štefan Margita triumfoval v opeře Vojcek v Paříži Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Štefan Margita - Národní opera BastillaV pařížské Národní opeře Bastille se odehrála v pondělí 24. dubna 2017 premiéra opery rakouského skladatele Albana Berga Vojcek, ve které si Štefan Margita zahrál a zazpíval roli Tambour-Majora. Dále ho čeká ještě šest repríz této opery 29. dubna, 2., 5., 9., 12. a 15. května 2017 vždy od 19:30 h.

„Na opeře Vojcek se v Paříži sešel báječný tým, během zkoušek panovala úžasná atmosféra. Za všechny bych rád zmínil dirigenta Michaela Schønwandta, režiséra Christopha Marthalera a německé operní hvězdy – barytonistu Martina Kränzla v roli Vojcka a sopranistku Gun-Brit Barkmin v roli Marie. A to všechno se, myslím, projevilo na premiéře, kdy nás publikum doslova nechtělo vůbec pustit z pódia a jeho ovace byly víc než bouřlivé“, říká Štefan Margita, který se letos na podzim do Paříže na tři měsíce vrátí, k tomu dodává: „Opera Bastille mne angažovala do role Luky Kuzmiče (alias Milky Morozova) do Janáčkovy opery Z mrtvého domu. Uvedou tam úplně poprvé skvělou a objevnou inscenaci slavného francouzského divadelního a operního režiséra Patrica Chéreaua, ve které jsem účinkoval už ve Vídni, Berlíně, Aix en Provence, milánské La Scale a v newyorské Metropolitní opeře. Každé setkání s tímhle režisérem pro mne bylo svátkem. Moc jsme si rozuměli. Škoda, že před čtyřmi lety zemřel. Proto mne moc mrzí, že už neuvidí své dílo právě v Paříži“.

V roce 2018 pak uspořádá Štefan Margita tuzemské turné s Moravským klavírním triem. Na jaře se na něho mohou jeho domácí příznivci těšit v Kolíně, Českých Budějovicích a v Litovli, na podzim pak v Sedlčanech, Zábřehu, Vyškově, Olomouci a ve Frenštátě pod Radhoštěm.
 
| 28.4.2017 13:04:58 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru