Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama OLDstars Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Do českých kin se vrátí Královský balet z Londýna Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Královský balet z LondýnaMilovníci baletu budou mít od letošního října znovu šanci vídat v přímých přenosech do kin špičková baletní představení z Královské opery v Londýně. Projekt distribuční společnosti Aerofilms Balet v kině se po roční pauze, kterou věnoval záznamům představení Australského baletu, vrací k repertoáru jednoho z nejprestižnějších baletních ansámblů světa. Sezóna nabídne šest baletních titulů, včetně oblíbené Alenky v říši divů nebo žhavě očekávané nové inscenace Labutího jezera, ve kterých se na baletní špičky vyhoupnou hvězdy současného klasického tance.

Londýnský balet už tradičně sází na kombinaci klasického repertoáru a moderně pojatých inscenací. Přenosy do kin odstartují 23. října 2017 rodinným představením Alenka v říši divů choreografa Christophera Wheeldona. Bláznivý pohádkový příběh na motivy knihy Lewise Carrolla uhranul svými fantaskními kostýmy a úchvatnými projekcemi už v přenosové sezóně 2014-15, kdy se stal předvánočním českým kinohitem. Advent do kin už tradičně zavane Louskáčka režiséra a choreografa Petera Wrighta. Nesmrtelné vířivé baletní valčíky Petra Iljiče Čajkovského zazní v přímém přenosu z londýnské Covent Garden 5. prosince 2017. Následuje prestižní divadelní cenou Olivier oceněná inscenace Zimní pohádka choreografa Christophera Wheeldona, jehož baletní adaptaci Shakespearovy romance na hudbu Jobyho Talbota uvidí diváci v únoru 2018.

Královský balet si v následující sezóně připomene sto let od úmrtí skladatele Leonarda Bernsteina trojprogramem složeným ze zbrusu nových choreografií Wayna McGregora a Christophera Wheeldona, doplněné o Věk úzkosti Liama Scarletta na hudbu Bernsteinovy symfonie č. 2. Epická a erotická Manon v choreografii Kennetha MacMillana nenechá 3. května jedno oko divákovo suché. Sezónu v červnu příštího roku ve velkém stylu završí nové nastudování nejslavnějšího světového baletu Labutí jezero. Podobu mu vtiskne Liam Scarlett inspirován choreografií baletních klasiků Maria Petipy a Lva Ivanova.
 
| 10.4.2017 14:04:00 Redakce |             | Foto: archiv divadla |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru