Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama I♥MAMMA (/Divadlo ABC) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Lípa Cantantes již tento pátek Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Lípa Cantantes je pěvecká soutěž, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa. Je určena dětem a mladým lidem mezi 7-25 let věku z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu. Smyslem soutěže je podpořit zájem mladých lidí o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení jejich zájmu o klasický zpěv. 21. dubna roku 2017 proběhne již čtvrtý ročník této soutěže, předsedkyní poroty stejně jako ve všech uplynulých ročnících bude Magdalena Hajóssyová, vedoucí pěveckého oddělení na pražské Akademii múzických umění. Přihlášených účastníků je letos 40.

Soutěž vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica (Arbor – spolek pro duchovní kulturu, Žižkova 528/6, 470 01 Česká Lípa) a Základní umělecká škola Česká Lípa (Arbesova 2077, 470 01 Česká Lípa), příspěvková organizace a bude se konat na Základní umělecké škole Česká Lípa, Arbesova 2077, příspěvková organizace, 470 01 Česká Lípa. Soutěžní klání je vypsáno v kategoriích sólový a komorní zpěv dle věku adeptů. Nižší věkové kategorie sólového zpěvu a komorní zpěv bude hodnocen jednokolově, sólový zpěv od 13 do 25 let věku pak dvoukolově. Umění mladých zpěváků bude hodnotit porota, ve které mimo prof. Hajóssyové zasednou členka Rady Libereckého kraje pro kulturu Ing. Květa Vinklátová, starostka České Lípy Mgr. Romana Žatecká, sopranistka Anna Hlavenková a ředitel MHF Lípa Musica a tenorista Martin Prokeš.
Ve všech kategoriích budou uděleny první tři ceny. Mezinárodní festival Lípa Musica věnuje do soutěže finanční částku 6 500,-Kč, která bude rozdělena mezi vítěze, a poukaz v hodnotě 500 Kč na odběr vstupenek na MHF Lípa Musica 2017. Porota dále uděluje mimořádnou Cenu ZUŠ Česká Lípa za mimořádnou interpretaci české lidové písně, Cenu starostky města Česká Lípa pro absolutního vítěze a Cenu Pavly Šimkové za muzikální projev v komorním zpěvu.
Součástí slavnostního vyhlášení po ukončení celé soutěže bude koncert vítězů a oceněných. Koncert se bude konat ve Foyer ZUŠ Česká Lípa 21. 4. 2017 od 18.00 hodin.
 
| 19.4.2017 14:04:04 Redakce |             
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru