Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama HDK Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
Gabriela Beňačková a její svěřenci si podmanili Obecní dům Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Gabriela Beňačková, Jakub Pustina a dirigent Dušan ŠtefánekSvětově uznávaná sopranistka Gabriela Beňačková se výjimečně vrátila na pražské podium. V Obecním domě operní pěvkyně zazpívala 5. března společně se dvojicí svých svěřenců. Duety a árie s Beňačkovou představili mezzosopranistka Ester Pavlů a tenorista Jakub Pustina. Pěvce doplnil Český národní symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Dušana Štefánka, který při této příležitosti navázal na oslavy 25 let své existence.

Gabriela Beňačková se v Praze setkala s vřelým přijetím a aplausem vestoje. „Jsem velmi ráda, že jsem zase po čase kývla na nabídku koncertovat v Praze, a navíc se svými studenty. Repertoár, který jsem pro tuto příležitost vybrala, pěkně podtrhoval i celou atmosféru krásného koncertu. Ester i Jakub jsou již na výborné úrovni a já myslím, že si zaslouží prezentaci,“ říká majitelka proslulého sopránu se slovanskou slzou, který rozezněl největší operní domy světa. Nutno dodat, že Ester Pavlů a Jakub Pustina předvedli, že jsou důstojnými a vyrovnanými partnery světové sopranistky.
Netradiční koncert, který pořádala advokátní kancelář
Císař, Češka, Smutný u příležitosti svého 25 výročí fungování v prostorách Obecního domu v Praze, zahájilo dílo italského skladatele Giuseppa Verdiho včetně duetů z Othella, při nichž se společně představili Gabriela Beňačková a Jakub Pustina. Ester Pavlů připomněla například árie z Verdiho pětiaktové opery Don Carlos. Před přestávkou se pražské publikum dočkalo také přednesení dvou postav, které Beňačková proslavila mimo jiné v Metropolitní opeře v New Yorku. Árie z Dvořákovy Rusalky Měsíčku na nebi hlubokém a také z Janáčkovy Její Pastorkyně Zdrávas královno se setkaly s nejhlasitějšími ovacemi večera. „Jsem si jist, že šlo o důstojnou oslavu našich dvacátých pátých narozenin s krásnou paralelou. Gabriela Beňačková jako operní diva světových podií představila své talenty, které vede a pomalu jim pomyslně předává žezlo. I my, zakladatelé naši kanceláře, již musíme myslet na naše následníky, které si vychováváme a s klidným svědomím jim zanecháme renomé společnosti, na němž jsme roky pracovali,“ uvádí Pavel Smutný, společník zmíněné advokátní kanceláře a také filantrop, který působí mimo jiné i jako prezident nadačního fondu Bohemian Heritage Fund.
Legenda světové opery, která svým kolegům na pódiu pomyslně předala pochodeň odkazu české opery, uvedla ve druhé půlce vystoupení árie z Wagnerovy opery Tannhäuser. Jakub Pustina ji doplnil u duetu z Bludného Holanďana, zatímco Ester Pavlů pozorným divákům zazpívala vybrané skladby italského skladatele Gioacchina Rossiniho. Při závěrečné trojici přídavků v Obecním domě zazněla rovněž díla Franze Lehára, Oskara Nedbala a v neposlední řadě Emmericha Kálmána. Z netradičního koncertu, který pořádala advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný u příležitosti výročí 25 let fungování, odcházelo publikum nadšené.
 
| 6.3.2018 17:03:06 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru