Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Zprávy
 
ČNSO úspěšně vstoupil do Royal Albert Hall Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
ČNSO v Royal Albert Hall (Foto: Janis Sidovský)Ovacemi vestoje ocenilo londýnské publikum výkon Českého národního symfonického orchestru, který se o víkendu premiérově představil v Royal Albert Hall. Pod vedením dirigenta Bena Palmera čeští symfonikové zahráli hudbu Johna Williamse z filmu Stevena Spielberga Jurský park. Třikrát vyprodaná Royal Albert Hall koncertní provedení s projekcí slavné dinosauří ságy přijala s nadšením.

Koncerty navštívilo na 15.000 diváků, mnozí přišli oblečeni v tričkách s logem Jurského parku. "Publikum hudby z filmů se liší od toho, které má rádo klasickou hudbu," vysvětlil šéf orchestru
Jan Hasenöhrl. "Síla živě zahrané hudby ale umocňuje jejich zážitek, proto jsou nejspíš koncertní provedení filmů tak oblíbené," dodal. Ani britská kritika nešetřila chválou: "ČNSO s Benem Palmerem přinesli ohromující zážitek," uvedl například divadelní web The Broadway World, který koncert ocenil nejvyšší známkou v podobě pěti hvězdiček. "ČNSO má vynikající zkušenosti se žánrem filmové hudby a naše spolupráce zatím vyvrcholila třikrát vyprodanou Royal Albert Hall," poznamenal na adresu českých hudebníků dirigent Ben Palmer. S tělesem nastudoval v rámci projektu Symphonic Cinema také další hudbu z filmů Stevena Spielberga, například Čelisti, které společně uvedou 23. ledna 2018 v pražském Obecním domě.
 
| 2.10.2018 10:10:23 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru