Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Divadlo žije! 
 
Starší články... /
 
 
Zprávy
 
Lucie Kaňková v opavské opeře se vyřádí jako Zuzanka Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Lucie KaňkováSopranistka Lucie Kaňková se ve Slezském divadle Opava představí 23. února 2020 jako Zuzanka v Mozartově opeře Figarova svatba, a to v režii Jany Andělové pod taktovkou nového ředitele opavské opery Vojtěcha Spurného.
„Zuzanka je akční dívka, která ví, co chce a jak toho dosáhnout, nenechá si jen tak něco líbit,“ směje se sopranistka Lucie Kaňková. „Je hybatelem děje, řádí jak hurikán, téměř nesejde z jeviště a v tom tkví i její záludnost. Tato role není ani tak náročná na hlasivky jako na paměť, teď mám na mysli především recitativy, “ podotýká.

„Těším se i na raritu – „kalhotkovou“ roli Cherubína, kterou většinou zpívají mezzosopranistky, máme obsazenou kontratenoristy, tedy muži, kteří zpívají v ženském hlasovém rejstříku. Pro diváky bude příběh takto určitě uvěřitelnější.“
Podle slov režisérky Jany Andělové se máme na co těšit: „Láska, žárlivost, jemná erotika, převleky a spletité situace jsou klíčovými prvky bláznivé komedie.“
Lucie Kaňková souběžně na scéně opavské opery ztvárňuje i Aničku z opery Čarostřelec Carla Marii von Webera nebo Violettu Valéry z Verdiho La traviaty, se kterou vystoupí opět 18. února. „Každá z těchto postav je úplně jiná a mně vyhovuje, že můžu ukázat všechny možné pěvecké i herecké rejstříky.“

Lucie Kaňková je nositelkou mnoha cen. V roce 2015 se účastnila mezinárodní operetní soutěže Nico Dostala v Korneuburgu u Vídně, kde byla v absolutním pořadí žen druhá. Ve stejném roce se také poprvé účastnila Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech, kde získala druhé místo v kategorii Junior a dalších 5 ocenění. V roce 2016 si ze soutěže v Karlových Varech odvezla první cenu v kategorii Opera a 8 dalších ocenění, včetně smluv s divadly, orchestry a festivaly.
V roce 2017 se Lucie Kaňková zúčastnila soutěže American International Czech & Slovak Voice Competition v USA, kde získala druhé místo a speciální kanadskou cenu za interpretaci. Ve stejném roce vyhrála druhou cenu na soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze s cenou za nejlepší interpretaci díla B.Martinů a dalšími zvláštními cenami.
V roce 2019 se Lucie stala nositelkou třetí ceny na mezinárodní soutěži Bologna International Vocal Competition v Itálii a vítězkou soutěže Opernspiele Munot ve Švýcarsku, kde byla zároveň angažována jako Královna noci v Mozartově Kouzelné flétně od léta 2020.
V roce 2013 nastoupila Lucie Kaňková do Operního studia ve švýcarském Bielu na Hochschule der Künste Bern pod vedením prof. Barbary Locher. Od září 2016 pokračovala vedle koncertní činnosti ve studiu na univerzitě v Luzernu, konkrétně ve dvouletém magisterském sólistickém studijním programu Master of Arts Solo Performance. V roce 2017 započala Lucie Kaňková doktorské studium právě na pražské HAMU.
Během své umělecké dráhy ztvárnila na operních jevištích u nás i v zahraničí např. roli Kuchtíka ve Dvořákově Rusalce a Luigi v Donizettiho Viva la mamma, Ariadny Bohuslava Martinů, v této roli se také uvedla v roce 2018 v Deutsche Oper am Rhein v Německu. Lucie vystoupila jako sólistka Olomouckých barokních slavností, Janáčkova máje a festivalu Hortus Magicus v Kroměříži v roli Času a Štěstěny v opeře Il tribunale di Giove Karla Ditters von Dittersdorfa.
V současnosti na svém pěveckém rozvoji spolupracuje s prof. Barbarou Locher a legendární Gabrielou Beňačkovou.
 
| 3.2.2020 17:02:56 Redakce |             | Foto: archiv |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Divadlo žije! 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru