Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Pretty Woman (MdB) Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Jarní hvězdy České filharmonie živě III Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Jarní hvězdy České filharmonie živě IIIJarní hvězdy České filharmonie živě III
Česká filharmonie v čele s dirigentem Jakubem Hrůšou a gruzínsko-německou houslistkou Lisou Batiashvili v programu třetího jarního koncertu představí díla C. Saint-Saënse, J. Brahmse a A. Dvořáka. Pěvkyně Gabriela Beňačková a dirigent Jakub Hrůša zároveň v přímém přenosu převezmou prestižní Cenu Antonína Dvořáka udělovanou Akademií klasické hudby. Moderuje M. Eben. Režie N. Mikesková.

Na jaro 2021 připravila Česká filharmonie novou sérii čtyř mimořádných koncertů vysílaných živě přímo z pražského Rudolfina. Role moderátora se ujme Marek Eben a za přísných hygienických opatření spolu s orchestrem vystoupí jeho šéfdirigent Semjon Byčkov a hlavní hostující dirigent Jakub Hrůša, kteří si k účinkování přizvali hvězdné mezinárodní sólisty. Během třetího koncertu série Jarní hvězdy České filharmonie živě zažije Rudolfinum velký debut. Poprvé se s Českou filharmonií představí jedna z nejvyhledávanějších hudebních umělkyň současnosti, gruzínsko-německá houslistka Lisa Batiashvili. Po boku hlavního hostujícího dirigenta Jakuba Hrůši předvede třetí houslový koncert Camilla Saint-Saënse. Třetí večer však nebude patřit jen houslovému umění – přímo na koncertě převezmou čeští umělci světového renomé Gabriela Beňačková a Jakub Hrůša v přímém přenosu Cenu Antonína Dvořáka. Gabriela Beňačková je laureátkou tohoto prestižního ocenění za rok 2019, Jakub Hrůša byl Radou akademiků Akademie klasické hudby oceněn v roce 2020. Tradiční slavnostní ceremoniál a galakoncert se však kvůli omezením spojeným s pandemií nemohl ani v jednom případě uskutečnit.
Po předání ocenění a rozhovoru s oběma laureáty zazní v druhé části večera Brahmsovy Variace na téma Josepha Haydna, op. 56a, a Dvořákovy Symfonické variace, op. 78.
Vysílání: 14.4., 20.15 hod., ČT art
 
| 5.4.2021 10:03:00 Jiří Teml |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/Umění
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru