Scena.cz - 1. kulturní portál   reklama Volny
Scena.cz - 1. kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru

    Časopis/Navigace
/
 
Aktuální články... /
Dalších 5
 
Přáníčka.net 
 
Starší články... /
Dalších 5
 
 
Z éteru
 
Vídeňští filharmonikové Připravit pro tisk Odeslat mailem /
 
Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2019
Ze Zlatého sálu Spolku přátel hudby ve Vídni už tradičně v přímém přenosu zazní opět krásné a oblíbené melodie. Skladby Johanna Strausse otce a syna, Josefa Strausse, Eduarda Strausse, Josefa Hellmesbergera Jr. a Carla Michaela Ziehrera nastudoval a řídí Christian Thielemann. V choreografii Andreje Kajdanovského tančí sólisté Vídeňského státního baletu. Uvádí J. Vejvoda. Režie českého znění J. Šmíd. Režie Henning Kasten. V přestávce: Vienna State Opera 1869 • 2019.
Česká televize vysílá už tradičně na Nový rok přímý přenos slavnostního koncertu z Vídně. Tento snad nejpopulárnější evropský koncert je pravidelně uváděn od roku 1939 a jeho základem jsou vždy krásné melodie, jež složili členové dynastie rodiny Straussů. Orchestr Vídeňské filharmonie, který je vždy jejich interpretem, si od roku 1986 zve různé dirigenty, kteří se snaží najít nové nuance v interpretaci této krásné hudby. Tím letošním je vynikající německý dirigent Christian Thielemann. Už tradičně budou některé skladby inscenovány jako taneční čísla v podání sólistů Vídeňského státního baletu. Samotný koncert je rozdělen na dvě části a v přestávce mezi nimi nabídne rakouská televize ORF opět hudební dokument.
Vysílání: 01.1., 11.15 hod., ČT2

Vídeňští filharmonikové v Paříži
Výjimečný koncert z Královské opery ve Versailles k uctění památky 100. výročí konce 1. světové války v roce 1918. Orchestr Vídeňské filharmonie doplní řada sólistů v čele s klavíristkou Yuja Wang, sopranistkou Elsou Dreissig nebo mezzosopranistkou Ekaterinou Gubanovou (Premiéra). Vídeňská filharmonie s koproducenty France Télévisions a ZDF připravila smělý a nevšední koncert ze zámku ve Versailles ke 100. výročí podepsání příměří, které v roce 1918 ukončilo hrůznou 1. světovou válku. Výzva ukázat komplexní a významné historické výročí je řešena prostřednictvím univerzálního hudebního vyprávění odrážejícího strukturu "Prolog – devastace – naděje – rozjímání", tak jak ji vytvořil dirigent koncertu Franz Welser-Möst spolu s televizními producenty. Hudební program je protkán krátkými video pohlednicemi, které textem doplnil proslulý spisovatel a hudební kritik Benoît Duteurtre. Koncert se symbolicky konal v odpoledních hodinách v neděli 11. listopadu, tedy přesně v den výročí.
Vysílání: 31.12., 20.00 hod., ČT art
 
| 24.12.2018 18:12:10 Redakce |             | Foto: Česká televize |
 
 
 
Časopis /
aktuálně ze světa činohry, hudby, opery, tance, literatury a umění
 
V rubrice ... /
Aktuální články
Starší články
 
Přáníčka.net 
 
Z jiných oblastí ... /
Divadlo
Hudba
Literatura/ Um?ní
 
Scena.cz - 1.kulturní portál  
/
Jak    číst příspěvky
   se registrovat
   soutěžit
   hledat
 
 
 
Mapa serveru